Reklama

Reklama

Lublin: Buduje się kolejna ścieżka rowerowa. Tym razem na Sławinie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Buduje się kolejna ścieżka rowerowa. Tym razem na Sławinie - Zdjęcie główne

Ścieżka rowerowa w rejonie ul. Prusa | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Ruszyła budowa kolejnej ścieżki rowerowej na terenie miasta. Półkilometrowa droga powstaje w dzielnicy Sławin.

Reklama

- Miasto systematycznie rozwija sieć infrastruktury rowerowej w mieście. Nowe drogi dla rowerzystów powstają jako realizacja niezależnych zadań drogowych oraz w ramach dużych inwestycji. Rozpoczęte prace to kontynuacja wybudowanej trasy rowerowej pomiędzy ul. Północną a al. Solidarności, na odcinku od istniejącej ścieżki przy rondzie Pileckiego do ul. Kosmowskiej - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Nowa ścieżka powstaje wzdłuż al. Solidarności, na odcinku od istniejącego już fragmentu do ścieżki przy rondzie Pileckiego. Droga o nawierzchni bitumicznej będzie miała długość około 500 m i szerokość 2,5 m. Obecnie trwają roboty ziemne oraz ustawianie obrzeży. Wykonawca ma 4 miesiące na realizację zadania. Koszt budowy ścieżki rowerowej to ponad 300 tys. zł  Prace drogowe to realizacja projektu z VIII edycji Budżetu Obywatelskiego - D-18 „Ścieżka rowerowa - dwa koła”, na który oddano 423 głosy.

Budowana ścieżka to nie jedyna inwestycja na rzecz ruchu rowerowego w mieście. Mmieszkańcy mogą już korzystać w rejonie ul. Prusa. Powstał tam chodnik o długość około 180 m, ścieżka rowerowa o długości około 260 m oraz przejazd dla rowerów przez ul. Prusa, co wiązało się również z przebudową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Solidarności - ul. Prusa - ul. 3 Maja.
 
- Zakończono również prace w zakresie budowy ścieżki rowerowej w rejonie Areny Lublin - od boisk treningowych do istniejącej ścieżki za mostem na Bystrzycy. Aktualnie trwają odbiory wykonanych prac. Z kolei w dzielnicy Felin finalizowana jest budowa chodnika i drogi dla rowerów wraz z oświetleniem przy ul. Doświadczalnej oraz oświetlenia istniejącego chodnika i drogi dla rowerów na fragmencie od ul. Dekutowskiego do ul. Doświadczalnej - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
 
Poza tym, w tegorocznym budżecie zaplanowano realizację drogi rowerowej w zakresie budowy brakującego odcinka wzdłuż ul. Abramowickiej. To projekt „Abramowicką bezpiecznie rowerem (etap 2)” z Budżetu Obywatelskiego. Złożono wniosek o pozwolenie na budowę i trwają przygotowania do ogłoszenia postępowania. Powstanie odcinek do wysokości posiadanych środków, czyli o długości około 500 m, od pętli autobusowo-trolejbusowej w kierunku ul. Głuskiej (w stronę miasta), po stronie wschodniej.
 
Oprócz tego, w ubiegłym roku skończyła się przebudowa Al. Racławickich, która otworzyła długo oczekiwany przez rowerzystów, dojazd do centrum miasta od strony zachodniej. Infrastruktura rowerowa powstała również w ramach rewitalizacji Parku Ludowego. Budowę ścieżek rowerowych uwzględnia też trwająca przebudowa układu drogowego w rejonie Dworca Metropolitalnego.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy