Reklama

Reklama

Lubelscy radni zdecydują, czy MOSiR otrzyma pomoc finansową i działkę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Lubelscy radni zdecydują, czy MOSiR otrzyma pomoc finansową i działkę - Zdjęcie główne

Na działce jest m.in Hala Sportowo-Widowiskowa "Globus", którą MOSiR dzierżawi od 2011 roku | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W trakcie czwartkowej sesji rady miasta, radni zdecydują, czy miasto ponownie wesprze finansowo MOSiR oraz czy spółka na własność dostanie działkę, na której stoi Hala Sportowo-Widowiskowa "Globus".

Reklama

Kolejne pieniądze dla MOSiR-u

 

Najbliższa sesja Rady Miasta odbędzie się w zdalnej formie w czwartek (19 listopada) i zacznie się o godzinie 9.00. Radni m.in. podejmą uchwałę dotyczącą zmian w miejskim budżecie. W ramach tego zdecydują, czy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Bystrzyca" dostanie 1 mln zł.

 

- Proponuje się zwiększenie planowanych wydatków na utrzymanie komunalnych obiektów sportowych o kwotę 1.000.000,00 zł (rozdz. 92604) w związku z utratą dochodów wynikającą z zamknięcia obiektów zarządzanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” Sp. z o.o. w okresie epidemii - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały. 

 

Spółka w tym roku otrzymała już jedno wsparcie finansowe od miasta, o czym radni zdecydowali na wrześniowej sesji. Z tego samego powodu, czyli ograniczeń związanych z epidemią, przekazano jej 2 mln zł.

 

Działka na której stoi Globus może będzie własnością spółki

 

W porządku obrad jest też uchwała "w sprawie wyrażenia zgody na wniesienie wkładu niepieniężnego (aportu) do Spółki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ,,Bystrzyca'' w Lublinie Sp. z o.o.". Jeśli radni zgodzą się na to, MOSiR dostanie od miasta blisko 4-hektarową działkę przy ul. Filaretów (ulica łączą dzielnicę Rury i Czuby). Na działce jest m.in Hala Sportowo-Widowiskowa "Globus", którą MOSiR dzierżawi od 2011 roku. 

 

- W zamian za przekazany aport Gmina Lublin obejmie udziały powstałe poprzez podwyższenie kapitału zakładowego, odpowiadające wartości wnoszonego aportu, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych oraz ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami - czytamy w uzasadneniu projektu uchwały. 

 

Przekazanie działki spółce ma korzystniej wpłynąć na rozliczenie przyszłych remontów i ulepszeń Hali Globus. 

 

Aktualnie MOSiR zarządza kilkoma obiektami sportowymi w mieście i są to np. stadion piłkarski Arena Lublin, stadion lekkoatletyczny, aquapark, lodowisko Icemania. Właścicielem większości jest miasto. Spółka natomiast jest właścicielem stadionu Lublinianki i dostała go aportem. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE