Reklama

Reklama

Konkurs "Halo! Tu książka - wspieramy lokalne księgarnie" studentów KUL

Opublikowano: wt, 24 lis 2020 07:00
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Konkurs "Halo! Tu książka - wspieramy lokalne księgarnie" studentów KUL - Zdjęcie główne

- Co tydzień, organizacje studenckie KUL-u zakupią książki, które będzie można wygrać dzięki prostemu zadaniu konkursowemu - informuje Monika Stojowska, rzecznik prasowy KUL | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Studenci KUL zanicjowali konkurs "Halo! Tu książka - wspieramy lokalne księgarnie". Chcą w ten sposób pomóc lokalnym, lubelskim księgarniom, którym grozi bankructwo z powodu pandemii koronawirusa.

Reklama

Z powodu pandemii koronawirusa i obostrzeń jej towarzyszących, wiele sklepów i biznesów zagrożonych jest upadkiem. Jednymi z nich są księgarnie. Dlatego powstała ogólnopolska akcja "Książka na telefon. Wspieramy lokalne księgarnie". Ma ona zachęcać do zamawiania książek w lokalnych księgarniach, które są najbardziej zagrożone zamknięciem. 

 

- Nie będziemy ukrywać: jest źle. Od kilku tygodni księgarnie stacjonarne w całej Polsce znów świecą pustkami. Bez czytelników jest tam smutno, ponuro i niepokojąco. Bo niepewny i niepokojący jest też los księgarń – drugi lockdown to kolejne zagrożenie dla książki, dla księgarń, dla autorów, dla wydawców, dla kultury. W tym trudnym czasie pamiętajmy o swoich ulubionych lokalnych księgarniach i antykwariatach  - każda kupiona książka to szansa na przetrwanie tych miejsc przez najbliższe, nieobliczalne miesiące. Każda zakupiona książka to także wsparcie dla Waszych ulubionych autorów i wydawców - czytamy na oficjalnym profilu Facebook akcji "Książka na telefon. Wspieramy lokalne księgarnie". 

 

W Lublinie w akcji bierze udział kilka księgarni i są to: Między Słowami, Edycja Świętego Pawła,  Księgarnia Królewska, ANTYKWARIAT LUBLIN, Księgarnia Uniwersytecka Fundacji Rozwoju KUL i  Księgarnia Larix.

 

W pomoc włączają się też studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II organizując konkurs. Będzie on prowadzony w formie wydarzenia na Facebooku i zacznie się w najbliższą środę (25 listopada), a skończy 6 grudnia. 

 

- Co tydzień, organizacje studenckie KUL-u zakupią książki, które będzie można wygrać dzięki prostemu zadaniu konkursowemu. W każdą środę pojawi się nowe zadanie, a zwycięzca wyłoniony zostanie we wtorek - informuje Monika Stojowska, rzecznik prasowy KUL. 

 

Za inicjatywą stoi KNS MISHUS KUL we współpracy z KN Badań nad Twórczością Pozytywistów, Kołem Edytorów, KN Historyków, KN Psychologii Zarządzania, KN Psychologii, KN Teologii, KNS Ekonomii oraz Teatrem ITP. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE