Reklama

Konferencja prasowa Katarzyny Lubnauer w Lublinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Mateusz Paśkucki

Konferencja prasowa Katarzyny Lubnauer w Lublinie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Katarzyna Lubnauer przyjechała do Lublina na zaproszenie przewodniczącej struktur lokalnych partii - Mai Zaborowskiej.


Przewodnicząca Nowoczesnej spotkała się m. in. z Krzysztofem Żukiem.  Na konferencji prasowej poinformowała, że partia nie podjęła jeszcze decyzji o poparciu obecnego prezydenta Lublina w kolejnych wyborach samorządowych.

- Jeśli chodzi o Lublin, to decyzja jeszcze nie zapadła. Pamiętajmy o tym, że dla nas bardzo ważne jest to, czy zostaną przyjęte nasze propozycje programowe. Jeżeli zostaną one zaakceptowane, wtedy będziemy rozmawiali o personaliach. Mamy zarówno możliwość wystawienia własnego kandydata, jak i poparcia obecnego prezydenta – Krzysztofa Żuka. Oba scenariusze są rozważane.

Lubnauer zaznaczyła też, że w wyborach do sejmików Nowoczesna będzie startować w koalicji ogólnopolskiej z Platformą Obywatelską oraz ze środowiskami lewicowymi.
Taka decyzja nie dziwi. Pomimo słów Lubnauer o ideach i charakterze partii, ostatnie wydarzenia na scenie politycznej (usunięcie Ryszarda Petru ze stanowiska przewodniczącego, głosowanie w sprawie przyjęcia ustawy aborcyjnej oraz samozawieszenie się członków ugrupowania) ujawniły wewnętrzny kryzys w strukturach Nowoczesnej.

-To jest taki moment, w którym Nowoczesna jasno określa się jako ugrupowanie, które jest z jednej strony zwolennikiem Państwa, które jest sprawne, jest silne, skuteczne i dobrze zorganizowane, a z drugiej strony bardzo ważne są dla nas wszystkie wolności i prawa obywatelskie, również takie kwestie jak np. rozdział Kościoła od Państwa.

Szefowa Nowoczesnej odniosła się też, do obecnego kryzysu dyplomatycznego na linii Polska – Izrael. Zwróciła uwagę, że jej zdaniem nie powinno uprawiać się polityki historycznej a politykę dyplomatyczną.  

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z konferencji prasowej:


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE