Reklama

Godz. 9.30: Mamy trzy kolejne przypadki osób zarażonych koronawirusem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Źródło: pixabay.com.pl

Godz. 9.30: Mamy trzy kolejne przypadki osób zarażonych koronawirusem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W naszym kraju jest już 47 osób chorych i zdiagnozowanych, u których wykryto koronawirusa.

W czwartek około godz. 9.30 Ministerstwo Zdrowia potwierdziło za pośrednictwem portalu twitter.com o wykryciu kolejnych trzech przypadków koronawirusa w Polsce.

"Potwierdzone wyniki dotyczą: 2 osób z woj. podkarpackiego (Rzeszów) oraz jednej osoby z woj. wielkopolskiego (Poznań)" - napisali przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia w swoim komunikacie.
W sumie są już 47 przypadki wykrycia choroby w Polsce. W ciągu ostatnich godzin przybyło kilkanaście kolejnych zdiagnozowanych chorych. Wśród nich jest już sześć osób z województwa lubelskiego.
- Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą osób, które miały kontakt z pacjentem z Bełżyc. Stan wszystkich jest dobry. Osoby przebywają w szpitalach z oddziałami zakaźnymi i obserwacyjno-zakaźnymi w Lublinie - informowała w czwartek rano o czwórce chorych z województwa lubelskiego Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Przypomnijmy, że dotychczas zarażone z naszego województwa były dwie osoby - mężczyzna z Niedrzwicy Dużej w powiecie lubelskim oraz kobieta z Janowa Lubelskiego, oboje w wieku między 50 a 60 lat. Stan mężczyzny oceniano jeszcze wczoraj jako ciężki, kobieta, jak przyznał wojewoda, miała być w "trochę lepszym stanie od chorego mężczyzny". Oboje oddychali za pośrednictwem respiratora. Mężczyzna leży w szpitalu w Bełżycach, kobieta w szpitalu w Lublinie.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE