Reklama

Duże utrudnienia w ruchu na lubelskich drogach! WIDEO [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Mateusz Paśkucki

Duże utrudnienia w ruchu na lubelskich drogach! WIDEO [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W regionie największe problemy mają kierowcy samochodów ciężarowych, problemy występują szczególnie w miejscach gdzie podjazd jest "pod górkę".


Miejskie Centrum Zarządzanie Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin wydało ostrzeżenie o intensywnych opadach śniegu oraz zawiejach śnieżnych.

Prognozy wskazują, że obecnie opady śniegu są umiarkowane. Przewiduje się, że przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie od 10 do 20 cm, a lokalnie nawet do 25 cm. Wiatr wieje ze średnią prędkością od 25 do 30 km/h, miejscowo dochodzi do 60 km/h.

Sytuacja na lubelskich drogach jest trudna. Z uwagi na zamiecie śnieżnie widoczność jest zdecydowanie ograniczona a ulice są śliskie. Na drodze nr DK 74 m. Oblęcin ( gm. Trzydnik Duży) droga jest zablokowana. Aktualnie nie ma możliwości objazdu. Z uwagi na śliską nawierzchnię auta nie mogę wyjechać w górę. Przewidywany czas utrudnień obowiązuje do odwołania.

Na drodze S17 ruch jest utrudniony z uwagi na słabą widoczność. Auta poruszają się z prędkością maksymalnie 50 km/h. Doszło tam już w tej chwili do pięciu kolizji. Droga na tę chwilę jest przejezdna, choć występują miejscowe utrudnienia. W regionie największe problemy mają kierowcy samochodów ciężarowych, problemy występują szczególnie w miejscach gdzie podjazd jest „pod górkę”.  
Aktualne zablokowana jest droga krajowa nr 63. W miejscowości Biała doszło do zderzenia dwóch aut, dwie osoby zostały ranne. Policja wyznaczyła objazd przez Borki, Wolę Osowińską i Ulan-Majorat. Występują też problemy na krajowej siedemnastce w kierunku Lublin – Zamość. W miejscowości Łopiennik i Izbica na wzniesieniach utknęły samochody ciężarowe. TIR-y blokują też drogę z Lublina do Lubartowa.


W Lublinie utrudnienia powodowane są głównie przez trolejbusy oraz autobusy, które mają problemy przy skręcaniu i poruszaniu się na wzniesieniach. Problemy są na ul. Roztocze, gdzie autobus wpadł w poślizg i zblokował jeden pas ruchu. Nie pomaga też nierozważna jazda kierowców aut osobowych. Do jednej z takich kolizji doszło dzisiaj m. in. na ul. Jana Pawła II (samochód osobowy wpadł w poślizg i wjechał w słup). Dodatkowo linie autobusowe odnotowują nawet godzinne opóźnienia względem obowiązujących rozkładów jazdy.  

Intensywne i mokre opady śniegu powodują też śliską nawierzchnię na chodnikach i ścieżkach rowerowych.   Wydane ostrzeżenie obowiązuje do jutra (17 marca) do godziny 8:00.Poniżej materiały wideo z sobotniego popołudnia (ulice Lublina i droga krajowa DK19):

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE