Reklama

Reklama

Drzewo przy ul. Matejki w Lublinie ogranicza widoczność i miejsce. Mieszkańcy i radny Choduń proponują przesadzenie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: DSM

Drzewo przy ul. Matejki w Lublinie ogranicza widoczność i miejsce. Mieszkańcy i radny Choduń proponują przesadzenie - Zdjęcie główne

- Według mojej oceny oraz mieszkańców ulicy nowe miejsce dla tego drzewa okazało się delikatnie mówiąc bardzo niefortunne - przekonuje Piotr Choduń | foto DSM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy ul. Matejki proszą o przesadzenie klonu, który ogranicza widoczność i zabiera przestrzeń. W ich imieniu z prośbą o pomoc do prezydenta Lublina, zwrócił się Piotr Choduń - radny miejski.

Reklama

Nie chcą drzewa

Mieszkańcy ul. Matejki (dzielnica Dziesiąta) zwrócili się z prośbą o pomoc do radnego miejskiego Piotra Chodunia (klub prezydenta Krzysztofa Żuka). Przy posesji na ul. Matejki 17, na wąskim i małym pasie zieleni został posadzony klon blisko już istniejącego dużego drzewa, obok bramy wjazdowej do garażu i wielu innych rosnących już na działce nasadzeń.

- Jak Panu wiadomo na ulicy rośnie bardzo dużo starych drzew o rozłożystych konarach, które często zagrażają bezpieczeństwu użytkownikom tej drogi. Ponieważ nasza Parafia nie posiada parkingu, w związku z tym wiele osób zatrzymuje się przy naszych posesjach, często utrudniając wyjazd - opisują mieszkańcy. 

Dlatego poprosili o zabranie świeżo nasadzonego drzewa, które ich zdaniem dodatkowo zabiera przestrzeń i organicza widoczność. 

- Nie wyrażamy jednocześnie zgody na dodatkowe nasadzenia przy naszych domach. Dbamy o pas drogowy, kosimy trawę, sprzątamy duże ilości spadających liści - zaznaczają mieszkańcy. 

Niefortunne miejsce

Radny w imieniu mieszkańców skierował interpelację do Krzysztofa Żuka - prezydenta Lublina. Wyjaśnił, że drzewo zostało zasadzone w ramach decyzji administracyjnej, wydanej przez marszałka województwa lubelskiego, jako rekompensata za drzewo usunięte. Drzewo usunięte rosło po przeciwnej stronie ulicy (na wysokości posesji nr 18) i według pracownika biura miejskiego architekta zieleni miało być nasadzone w jego miejsce. Dodał, że nasadzenie w tym miejscu nowej sadzonki okazało się niemożliwe, więc wskazano nową lokalizację. 

- Według mojej oceny oraz mieszkańców ulicy nowe miejsce dla tego drzewa okazało się delikatnie mówiąc bardzo niefortunne. Posadzono je blisko istniejącego już dużego drzewa, obok bramy wjazdowej do garażu i na dodatek wielu innych rosnących już na działce nasadzeń - napisał Piotr Choduń.

Przy okazji, podkreślił, że miejsce to położone jest od strony zachodniej, co związane jest z małą ilością nasłonecznienia oraz że drzewa na tej ulicy są stare, a ich rozłożyste konary mocno dają się we znaki użytkownikom tej drogi, bo spowodowały wyboje i nierówności. 

Mieszkańcy nie są wrogami zieleni

- Mieszkańcy w piśmie skierowanym do mnie podkreślają również, że przez cały rok sumiennie podchodzą do dbania o prawidłowe utrzymanie czystości w pasie drogowym i pasie zieleni (koszenie trawników, sprzątanie liści i utrzymanie czystości) i nie są „wrogami” zieleni, ale proszą o rozsądne podejście do wyżej przedstawionego problemu - podumowuje Choduń. 

Radny jeszcze nie otrzymał odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE