Reklama

Bialska drogówka bez litości odbiera prawa jazdy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: screen by video

Bialska drogówka bez litości odbiera prawa jazdy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od początku października policjanci bialskiego ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy 7 kierowcom. Czterech z nich przekroczyło w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h i zatrzymanie uprawnień było w tej sytuacji obligatoryjne, a w pozostałych przypadkach była to decyzja policjantów, którzy stwierdzili rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Policjanci bialskiego ruchu drogowego patrolujący drogę krajową nr 2 w rejonie miejscowości Lachówka Duża, zatrzymali dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami dwóm kierowcom, którzy wyprzedzali „na trzeciego”.

Pomimo porannego dużego ruchu na niebezpieczny manewr zdecydował się kierowca osobowego Hyundaia. Kierujący nim mieszkaniec Białej Podlaskiej wyjechał nagle zza samochodu ciężarowego, zmuszając jadącego przed policyjnym radiowozem VW Golfa do zjechania na pobocze. Jak się okazało za Hyundaiem w ten sam sposób wyprzedzał kolejny samochód, kierowany przez mieszkańca Siemiatycz, który z kolei zmusił policjantów do ucieczki ze swojego pasa ruchu – relacjonuje Jarosław Janicki, oficer prasowy bialskiej policji.

Oba samochody zostały po chwili zatrzymane przez nieoznakowany radiowóz drogówki. Funkcjonariusze odstąpili od ukarania kierowców mandatem i skorzystali z przepisu umożliwiającego zatrzymanie prawa jazdy kierowcom rażąco naruszającym przepisy ruchu drogowego. Materiały w sprawie spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu trafią do sądu, który zadecyduje również o ewentualnym zakazie prowadzenia pojazdów przez obu nieodpowiedzialnych kierowców.

Zgodnie z kodeksem wykroczeń można w ten sposób stracić uprawnienia na okres od 6 m-cy do 3 lat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE