Reklama

Akademicki Laur Dziennikarski AKLAUD [WIDEO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Abramek

Akademicki Laur Dziennikarski AKLAUD [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku odbyła się już piąta edycja gali, po raz czwarty miała miejsce na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

W tym roku odbyła się już piąta edycja gali, po raz czwarty miała miejsce na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

W tym roku uroczystości towarzyszyła konferencja naukowa inaugurująca obchody dziesięciu lat Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL. Wydarzenie było poświęcone śp. ks. prof. Leonowi Dyczewskiemu, filozofowi i socjologowi, założycielowi IDiKS.

Akademicki Laur Dziennikarski AKLAUD jest nagrodą, która łączy ze sobą środowiska dziennikarskie i akademickie. Nagrody są przyznawane osobom szczególnie wyróżniającym się w środowisku dziennikarskim, autorytetom zawodowym oraz dydaktycznym. W tym roku laureatką AKLAUDa została dziennikarka Polskiego Radia Lublin Małgorzata Sawicka, natomiast nagrodę młodych otrzymała absolwentka KUL, prowadząca audycję w Polskim Radiu – Martyna Podolska.


foto. Michał Abramek

-Kryteria wyłonienia nominowanych i laureatów wynikają z regulaminu nagrody. Braliśmy pod uwagę zakres współpracy z uczelniami w zakresie kształcenia dziennikarskiego – to pierwsze kryterium. A drugie w przypadku AKLAUDa młodych, to kryterium zaangażowania w pracę mediów akademickich. Poprzez tę nagrodę chcieliśmy pokazać młodym absolwentom, studentom także adeptom zawodu , że warto inwestować w siebie ponieważ każdy krok przybliżający nas do wysokich standardów zawodowych może być nagrodzony – mówiła Przewodnicząca Kapituły AKLAUDu prof. dr hab. Iwona Hofman.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo oraz krótkich wywiadów z laureatkami AKLAUDu.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE