Zrobiły swoje. Piłkarki ręczne MKS-u Perła wygrały w Chorzowie

Autor: | Zdjęcie: MKS Perła Lublin

Zrobiły swoje. Piłkarki ręczne MKS-u Perła wygrały w Chorzowie - Zdjęcie główne

foto MKS Perła Lublin

Sport Różnicą dziewięciu bramek wygrały sobotnie spotkanie w Chorzowie podopieczne trenera Kima Rasmussena. Szczypiornistki MKS-u Perła odniosły pewne zwycięstwo z ostatnim w tabeli Ruchem.

Faworyt sobotniego spotkania mógł być tylko jeden, wszak ostatnia drużyna w zestawieniu PGNiG Superligi Kobiet podejmowała mistrzynie Polski. Mecz w Chorzowie nie był jednak dla biało-zielonych spacerkiem.

Lublinianki rozpoczęły dobrze, bo po dziesięciu minutach prowadziły już 6:1, z czego trzy bramki dla przyjezdnych rzuciła Jaqueline Anastacio. Później gra się wyrwnała, po kwadransie na tablicy wyników widniał rezultat 9:5. Im było bliżej końca pierwszej części, tym gospodynie były skuteczniejsze. Zbliżyły się nawet do mistrzyń Polski na różnicę dwóch bramek. Ostatecznie na przerwę ekipa Kima Rasmussena schodziła prowadząc 16:13, a wynik pierwszej części skutecznym rzutem zamknęła Magda Balsam.

W 34 minucie gry czerwoną kartkę obejrzała kołowa MKS-u Perła - Aleksandra Olek. Nie zdekoncentrowało to jednak lublinianek, które za chwilę po bramce Aleksandry Rosiak wyszły na prowadzenie 20:15. W kolejnych minutach biało-zielone utrzymywały przewagę nad Ruchem. Na pięć minut przed końcem mistrzynie Polski prowadziły 29:24. W końcówce do bramki trafiały już tylko przyjezdne - po dwa skuteczne rzuty zaliczyły Balsam i Rosiak, która do spółki z Anastacio była w sobotę najskuteczniejsza w drużynie MKS-u Perła.

Lublinianki wygrały 33:24 i dopisały sobie po meczu w Chorzowie komplet punktów. Po 13. spotkaniach MKS Perła ma na koncie 27 punktów i zajmuje trzecią lokatę w tabeli. We wtorek, 2 lutego, hitowe starcie w Hali Globus. Biało-zielone podejmą wówczas lidera PGNiG Superligi - Zagłębie Lubin. Początek spotkania o godz. 17.

KPR Ruch Chorzów – MKS Perła Lublin 24:33 (13:16)
KPR Ruch: K. Gryczewska, Chojnacka - Lipok 7, Polańska 4, Jasinowska 3, Sójka 3, Wilczek 2, Grabińska 2, Stokowiec 2, Piotrkowska 1, Jaroszewska, Tyszczak. Kary: 6 min. Trener: Marcin Księżyk.
MKS Perła: Razum, Gawlik, Wdowiak - Rosiak 7, Anastacio 7, Balsam 5, Tatar 4, Królikowska 3, Gadzina 2, Nosek 2, Więckowska 2, Szarawaga 1, Malović 1, Nocuń, Olek. Kary: 10 min. Trener: Kim Rasmussen.
Sędziowali: Miłosz Lubecki, Mateusz Pieczonka.