Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Żółto-biało-niebiescy pokonali Legię. Motor wygrał sparing z rezerwami "Wojskowych" - Zdjęcie główne

foto DSM/Archiwum

Sport Wynikiem 3:0 zakończył się niedzielny sparing Motoru Lublin z trzecioligowymi rezerwami Legii Warszawa. W meczu rozegranym w Książenicach bramki dla ekipy Marka Saganowskiego zdobywali Filip Wójcik i Szymon Rak.

W trzecim sparingu Motoru w zimowym okresie przygotowawczym lublinianie zmierzyli się w Książenicach z trzecioligowymi rezerwami Legii Warszawa. Wcześniej żółto-biało-niebiescy pokonali 4:0 trzecioligową Wólczankę Wólka Pełkińska oraz zremisowali 3:3 z pierwszoligowym Radomiakiem Radom.

Lublinianie zaczęli spotkanie kapitalnie, bo nie minęło jeszcze 20 minut, a prowadzili już 3:0. W 5 minucie wynik otworzył Filip Wójcik, który oddał mocny strzał, a piłka po jego uderzeniu, zanim wpadła do siatki Legii II, odbiła się jeszcze od poprzeczki. Za chwilę ten sam zawodnik cieszył się ze zdobycia swojej drugiej bramki. Tym razem Wójcik wykończył akcję zespołu, wbijając futbolówkę do pustej bramki warszawian. W 17 minucie na 3:0 podwyższył Szymon Rak, wykorzystując podanie od Wójcika.

Rezultat nie zmienił się już do końca spotkania, choć w końcówce bliski szczęścia był Daniel Świderski, który trafił w poprzeczkę. Ostatecznie Motor wygrał w niedzielę z Legią II 3:0.

Następny mecz kontrolny w sobotę, 6 lutego. Żółto-biało-niebiescy zagrają w Radomiu z pierwszoligową Resovią Rzeszów.

Legia II Warszawa - Motor Lublin (0:3)
Bramki: Wójcik 5', 7', Rak 17'.
Motor (I połowa): Kiełpin - M. Król, Grodzicki, Łukasik, Wawszczyk, Cichocki, Kumoch, Duda, Wójcik, Rak, Ropski. (II połowa): Madejski - Michota, Janiszek, Cichocki, Wawszczyk, Kusiński, R. Król, Kunca, Moskwik, Jagodziński, Świderski.