Polski Cukier Start Lublin z trzecią ligową wygraną z rzędu

Autor: | Zdjęcie: Polski Cukier Start Lublin

Polski Cukier Start Lublin z trzecią ligową wygraną z rzędu - Zdjęcie główne

foto Polski Cukier Start Lublin

Sport Trwa świetna passa koszykarzy Polskiego Cukru Startu Lublin. W trzecim meczu nowego sezonu podopieczni trenera Artura Gronka odnieśli trzecie zwycięstwo. Tym razem czerwono-czarni pokonali w hali Globus zespół z Łańcuta.

Początek spotkania należał do gości, jednak z każdą kolejną minutą coraz lepiej prezentowali się "Startowcy". Do przerwy lublinianie długo szukali odpowiedniego rytmu gry, a ekipa z Podkarpacia stawiała mocny opór. Po zaciętych 20 minutach rywalizacji miejscowi prowadzili 45:43.

Po zmianie stron zdecydowaną przewagę mieli czerwono-czarni. Pomimo braku wracającego po kontuzji Romana Szymańskiego oraz Mateusza Dziemby (absencja spowodowana narodzinami dziecka) gospodarze mieli przewagę w rotacji, bowiem rywale borykają się aktualnie z dużymi problemami zdrowotnymi. Polski Cukier Start zagrał trzecią kwartę na wysokiej skuteczności, dzięki czemu do ostatniej z ćwiartek przystąpił przy wyniku 76:63. Do końca meczu Jabril Durham i spółka kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i zasłużenie sięgnęli po zwycięstwo.

Cieszymy się z tego zwycięstwa, biorąc pod uwagę trzy aspekty – przyznał skrzydłowy Filip Put. – Po pierwsze, chcieliśmy się zrehabilitować za środową porażkę na własnym parkiecie w ENBL. Po drugie, chcieliśmy się zrewanżować za sparingową porażkę z Sokołem sprzed miesiąca. Trzeci temat był weselszy, bowiem naszemu koledze z drużyny Mateuszowi urodził się wczoraj synek i chcieliśmy do tego nawiązać. "Dziembola" nie było dziś z nami, więc dedykujemy wygraną jemu wraz z rodziną. Pokazaliśmy w tym spotkaniu, że mamy głębie składu i fajnie zagraliśmy razem jako zespół. Może ludzie oczekiwali, że wejdziemy w ten mecz lepiej i od razu stworzymy przewagę, ale zrobiliśmy to w trzeciej kwarcie. Zaczynamy sezon od bilansu 3:0, jesteśmy bardzo zadowoleni i lecimy dalej – dodał.

Następny mecz czeka czerwono-czarnych już w czwartek, 12 października. Wówczas podopieczni trenera Gronka zmierzą się na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza.

Polski Cukier Start Lublin - Sewertronics Sokół Łańcut 99:83 (19:20, 26:23, 31:20, 23:20)

Lublin: O'Reilly 18, Durham 17, Wade 17, Put 16, Benson 13, Pelczar 8, Krasuski 5, Gabrić 3, Karolak 2

Łańcut: Kemp 17, Cheese 16, Młynarski 14, Berzins 13, Sanders 12, Szczypiński 7, Faye 4, Czerwonka, Płowy

Sędziowali: D. Zapolski, A. Kom Njilo, J. Pietrzak