Polski Cukier AZS UMCS Lublin zakończył sezon zasadniczy wyjazdową porażką

Autor: | Zdjęcie: K. Kurzępa

Polski Cukier AZS UMCS Lublin zakończył sezon zasadniczy wyjazdową porażką - Zdjęcie główne

foto K. Kurzępa

Sport Koszykarki lubelskiego klubu rozegrały ostatni mecz ligowy przed rozpoczęciem rywalizacji w fazie play-off. Na zakończenie zasadniczych zmagań w Energa Basket Lidze Kobiet zielono-białe uległy na wyjeździe BC Polkowice.

Podopieczne Krzysztofa Szewczyka lepiej weszły w mecz i w trakcie pierwszej kwarty wypracowały już ośmiopunktową przewagę, ale rywalki odrobiły straty, a początkowa odsłona zakończyła się remisem. Druga partia była dla lublinianek fatalna. Tylko sześć zdobytych oczek i aż 19 straconych poskutkowało tym, że do przerwy AZS UMCS przegrywał 27:40.

Po zmianie stron polkowiczanki kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie i był minimalnie lepsze w obu ćwiartkach. Dzięki temu zainkasowały siedemnaste zwycięstwo w sezonie, natomiast akademiczki musiały się pogodzić z ósmą porażką.

Zespół z Lublina zakończył fazę zasadniczą na czwartym miejscu w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet. To oznacza, że w play-offach Aleksandra Stanacev i spółka zmierzą się z VBW Arką Gdynia, która zajęła piątą lokatę. Ten rywal jest akademiczkom bardzo dobrze znany. W ostatnim czasie grały z gdyniankami 4 marca w lidze i 24 lutego w Suzuki Pucharze Polski, za każdym razem triumfując, choć ostatnio po dogrywce. Dwa pierwsze ćwierćfinały odbędą się w hali MOSiR przy Alejach Zygmuntowskich już w najbliższy weekend. Zarówno w sobotę, jak i niedziele spotkania rozpoczną się o godzinie 19:00.