Polski Cukier AZS UMCS Lublin z porażką w Gorzowie Wielkopolskim

Autor: | Zdjęcie: Dominika Polonis

Polski Cukier AZS UMCS Lublin z porażką w Gorzowie Wielkopolskim - Zdjęcie główne

foto Dominika Polonis

Sport Koszykarskie mistrzynie Polski przegrały piąty mecz z rzędu. W niedzielny wieczór zielono-białe uległy na wyjeździe drużynie PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wielkopolski.

Akademiczki przystąpiły do rywalizacji w województwie lubuskim bez zapowiadanych wzmocnień składu. – Miejmy nadzieję, że od przyszłego tygodnia pojawią się nowi gracze i to wszystko ruszy do przodu. Na chwilę obecną jedziemy do Gorzowa walczyć o zwycięstwo. Mocnymi stronami tej drużyny są szybki atak, zbiórka ofensywna. Jeżeli chcemy być w grze przez cały mecz, musimy to zatrzymać. Plus oczywiście indywidualności takie jak Tsineke i Bibby, które w ataku dają bardzo dużą jakość. Mamy plan na ten mecz, pozostaje nam go tylko zrealizować i walczyć o zwycięstwo – zapowiadał trener Krzysztof Szewczyk, cytowany przez klubowe media.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodyń 40:37 i zwiastowała duże emocje po przerwie. Zwłaszcza że otwierająca mecz kwarta była zdecydowanie na korzyść ekipy gości, natomiast kolejnych 10 minut upłynęło pod znakiem przewagi miejscowych. W szeregach zielono-białych wyróżniały się przede wszystkim Elin Gustavsson i Kylee Shook, które rzuciły blisko 65 procent oczek zdobytych przez lubelski zespół. Liderki w ofensywie nie były jednak w stanie zatrzymać wraz z koleżankami rywalek w obronie, zwłaszcza gdy gorzowianki w imponującym stylu odrobiły straty i objęły prowadzenie po serii punktowej.

Po zmianie stron oba zespoły miały sporo problemów w ataku i nie popisywały się wysoką skutecznością. Mimo wszystko to gospodynie prezentowały się lepiej. Duża w tym zasługa głębi składu ekipy prowadzonej przez trenera Dariusza Maciejewskiego, która wywalczyła dwa razy więcej oczek za sprawą zawodniczek wchodzących do gry z ławki rezerwowych. Poza tym aż pięć koszykarek gorzowskiej drużyny zapisało na swoim koncie dwucyfrową liczbę punktów. AZS UMCS dzielnie walczył o korzystny wynik do końcowej syreny, ale ostatecznie musiał przełknąć kolejną gorzką pigułkę.

Podopieczne trenera Szewczyka przegrały w Gorzowie Wielkopolskim trzeci mecz w aktualnym sezonie Orlen Basket Ligi Kobiet. Póki co akademiczki zeszły z parkietu pokonane w każdym z dotychczasowych wyjazdowych spotkań. W przyszłym tygodniu lublinianki będą mogły poprawić sobie nastroje przed własną publicznością. W środowy wieczór zmierzą się bowiem w Eurolidze z włoską Berettą Familia Schio, natomiast w niedzielę z SKK Polonią Warszawa.

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wielkopolski - Polski Cukier AZS UMCS Lublin 73:69 (16:25, 24:12, 18:13, 15:19)

Gorzów: Telenga 14, Pszczolarska 13, Tsineke 13, Wentzel 12, Jones 11, Jakubiuk 5, Bibby 5, Kuczyńska

Lublin: Gustavsson 20, Shook 16, Heal 14, Ullmann 8, Fiszer 5, Ziętara 3, Zięmborska 2, Jeziorna 1

Sędziowali: Sławomir Moszakowski, Filip Marek, Marta Malczewska

Sprawdź fanpage Lublin24, bądź na bieżąco!