Nieudany debiut trener Moniki Marzec. MKS Perła nadal przegrywa...

Autor: | Zdjęcie: MKS Perła Lublin/facebook.com

Nieudany debiut trener Moniki Marzec. MKS Perła nadal przegrywa... - Zdjęcie główne

Po raz ostatni lublinianki cieszyły się ze zwycięstwa 15 lutego, gdy pokonały turecki Kastamonu Beledyiesi GSK | foto MKS Perła Lublin/facebook.com

Sport Mistrzynie Polski musiały przełknąć gorycz porażki. W piątek piłkarki ręczne MKS-u Perła przegrały na wyjeździe po zaciętym spotkaniu z sąsiadującym z nimi w tabeli PGNiG Superligi KPR-em Gminy Kobierzyce. Był to też debiut Moniki Marzec w roli pierwszego trenera MKS-u.

Było to starcie dwóch zespołów ze ścisłej czołówki PGNiG Superligi Kobiet - drugi w tabeli KPR Gminy Kobierzyce podejmował zajmujące trzecie miejsce podopieczne trener Moniki Marzec, dla której był to pierwszy mecz po przejęciu zespołu od zwolnionego w bieżącym tygodniu Kima Rasmussena.

Po siedmiu miutach piątkowej rywalizacji gospodynie były na prowadzeniu 5:2. Biało-zielone zanotowały później świetną serię, doprowadzając w pięć minuto do wyniku 7:5 na swoją korzyść. Za chwilę jednak znowu na prowadzenie wyszły szczypiornistki KPR-u. W 17 minucie Jaqueline Anastacio wyrównała na 8:8, a potem dwa trafienia dołożyły jeszcze Marta Gęga i Aleksandra Rosiak. Spotkanie nadal było wyrównane, lecz końcówka pierwszej połowy należała do drużyny z Kobierzyc. Podopieczne trener Edyty Majdzińskiej trzy razy trafiły do siatki MKS-u, nie tracąc przy tym bramki i to one schodziły na przerwę prowadząc 15:14.

Zaraz po zmianie stron biało-zielone znowu wyszły na prowadzenie. Gra była jednak nadal bardzo zacięta. Między 46 a 48 minutą gospodynie rzuciły cztery bramki bez odpowiedzi ze strony drużyny z Lublina. Zrobiło się 29:25. Mistrzynie Polski odpowiedziały w najlepszy możliwy sposób, trafiając pięć razy, przy zachowaniu w tym czasie czystego konta w defensywie. Niestety dla lublinianek, ostatnie słowo należało do KPR-u. Bramka Karoliny Wicik z 56 minuty dała drużynie z Kobierzyc wyrównanie, a decydujący okazał się rzut Kingi Jakubowskiej z 57 minuty, który ustalił wynik meczu na 31:30.

Dla mistrzyń Polski była to szósta porażka w bieżącym sezonie PGNiG Superligi Kobiet. MKS Perła jest na trzecim miejscu w tabeli i do drugiego KPR-u Gminy Kobierzyce traci już dziesięć punktów (gospodynie piątkowego meczu mają jednak o jedno spotkanie rozegrane więcej). Biało-zielone zmierzą się teraz z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Spotkanie zaplanowano na środę, 3 marca. Start o godz. 18.30.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Perła Lublin 31:30 (15:14)
KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 7, Despodovska 7, Wiertelak 5, Ważna 5, Janas 2, Tomczyk 2, Wicik 2, Koprowska 1, Kucharska, Ivanovic. Kary: 6 min. Trener: Edyta Majdzińska.
MKS Perła: Gawlik, Razum –Nosek 7, Gęga 5, Anastacio 4, Rosiak 4, Nocuń 3, Tatar 3, Balsam 2, Szarawaga 1, Królikowska 1. Kary: 6 min. Trener: Monika Marzec.
Sędziowali: Michał Fabryczny i Jakub Rawicki.