Motor wygrał rzutem na taśmę! Bramka Ceglarza dała zwycięstwo ze Zniczem

Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin/facebook.com

Motor wygrał rzutem na taśmę! Bramka Ceglarza dała zwycięstwo ze Zniczem - Zdjęcie główne

Żółto-biało-niebiescy przywożą z Pruszkowa trzy punkty | foto Motor Lublin/facebook.com

Sport Pierwsze zwycięstwo żółto-biało-niebieskich pod wodzą Marka Saganowskiego. W sobotę drugoligowy Motor pokonał na wyjeździe Znicza Pruszków. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił wprowadzony po przerwie Piotr Ceglarz.

Żółto-biało-niebiescy w sobotę zmierzyli się w Pruszkowie z miejscowym Zniczem. W poprzedzającej to spotkanie kolejce podopieczni trenera Marka Saganowskiego przegrali 0:1 w delegacji z Olimpią Grudziądz. Znicz z kolei uległ 1:2 na swoim terenie Wigrom Suwałki. Sobotnie starcie było jednocześnie pierwszą kolejką rundy rewanżowej. W pierwszym spotkaniu Motoru ze Zniczem w tym sezonie, w Lublinie, górą byli goście. Pruszkowianie wygrali 2:1, gola dla gospodarzy strzelił wówczas Piotr Ceglarz.

Trener Marek Saganowski w sobotę znów postawił na Krzysztofa Ropskiego w ataku. Daniel Świderski, którego obecności w wyjściowym składzie domagało się po porażce w Grudziądzu wielu kibiców Motoru, znowu zaczął na ławce rezerwowych. Poza składem był pauzujący za kartki Rafał Grodzicki, w kadrze nie znalazł się Marcin Michota.

Niewiele działo się na boisku w pierwszej połowie. Dość powiedzieć, że na pierwszy celny strzał w tym meczu trzeba było czekać niemal pół godziny. Ze wspomnianym uderzeniem rywala Sebastian Madejski poradził sobie bez najmniejszych problemów. Później piłka wpadła nawet raz do siatki Motoru, ale sędzia dopatrzył się faulu na bramkarzu żółto-biało-niebieskich. Lublinianie nie odpowiedzieli niczym konkretnym i na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 0:0

Niedługo po zmianie stron bliski otwarcia wyniku meczu był Maciej Firlej, jednak zawodnik Znicza uderzył minimalnie niecelnie. Żółto-biało-niebiescy próbowali odpowiadać, strzelał Tomasz Swędrowski, ale niecelnie lub w bramkarza pruszkowian. W 82 minucie Gabor Grabowski uderzył z przewrotki. Bramkarzowi lublinian udało się wyjść obronną ręką z tej sytuacji.

Aż wreszcie, w 85 minucie, gola dającego Motorowi zwycięstwo strzelił wprowadzony w drugiej połowie Ceglarz. Za chwilę żółto-biało-niebiescy mieli kolejną okazję do zdobycia bramki, jednak niecelnie w dogodnej sytuacji uderzył Swędrowski. Wynik już nie uległ zmianie i lublinianie wygrali 1:0.

W następnej kolejce Motor podejmie na swoim boisku Olimpię Elbląg. Mecz już w czwartek, 11 marca, o godz. 19.30.

Znicz Pruszków - Motor Lublin 0:1 (0:0)

Bramki: Ceglarz 85'.

Znicz: Misztal – Bochenek, Pomorski, Tabara (72' Grabowski), Grudziński, Firlej (62' Gabrych), Machalski, Kaliniec, Janco, Baran, Hrnciar (72' Bonyanga).

Motor: Madejski – Bogacz, Wawszczyk, Cichocki, M. Król, R. Król, Swędrowski, Duda, Wójcik (63' Pakulski), Moskwik (60' Ceglarz), Ropski (60' Świderski).

Żółte kartki: Swędrowski.

Sędziował: Marcin Bielawski (Katowice).