Motor Lublin - Radunia Stężyca. Motor uratował remis na Arenie Lublin

Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin/Facebook.com

Motor Lublin - Radunia Stężyca. Motor uratował remis na Arenie Lublin - Zdjęcie główne

Po 33. meczach żółto-biało-niebiescy mają 59 punktów i są na czwartym miejscu w tabeli. Do trzeciego Ruchu Chorzów tracą jedno oczko | foto Motor Lublin/Facebook.com

Sport Było blisko do niespodzianki, bo jeszcze na kilkanaście minut przed końcem meczu Radunia prowadziła w Lublinie 2:0. Piłkarze drugoligowego Motoru potrafili jednak odrobić straty.

W przedostatniej kolejce eWinner 2. Ligi Motor podjął na swoim terenie drużynę ze Stężycy. Obie ekipy znajdują się w strefie barażowej - lublinianie są już tego pewni, Radunia bije się o szóste miejsce w tabeli, gwarantujące pozostanie w grze.

Goście zaskoczyli w sobotę lublinian. Już w 10. minucie wyszli na prowadzenie po celnym strzale Dawida Retlewskiego, a kwadrans później podwoili wynik dzięki trafieniu Radosława Stępnia.

Przez ostatnie 30 minut spotkania Radunia grała w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę za faul taktyczny obejrzał Maciej Orłowski. Podopieczni trenera Marka Saganowskiego wykorzystali przewagę i w końcówce doprowadzili do remisu. Gola kontaktowego w 78. minucie strzelił zawodnik drużyny ze Stężycy - samobója zaliczył Sebastian Murawski. Za chwilę stan rywalizacji wyrównał Wojciech Błyszko.

Motor Lublin zremisował 2:2 z Radunią Stężyca. Po 33. meczach żółto-biało-niebiescy mają 59 punktów i są na czwartym miejscu w tabeli. Do trzeciego Ruchu Chorzów tracą jedno oczko.

W ostatniej kolejce Motor zagra na wyjeździe z Wisłą Puławy. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę, 22 maja, o godz. 12.30.

Motor Lublin – Radunia Stężyca 2:2 (0:2)
Bramki: Murawski 78' (s), Błyszko 80' – Retlewski 10', Stępień 25'.
Motor: Madejski – Michota, Błyszko, Cichocki, Rozmus (46' Moskwik), Sędzikowski (72' Polak), Świeciński, Kołbon (46' Król), Mandricenco (46' Fidziukiewicz), Ryczkowski (67' Ceglarz), Firlej.
Radunia: Tułowiecki – Murawski, Szur, Orłowski, Nowicki (77' Kopania), Bashlai, Witek, Łuczak, Stępień (73' Surdykowski), Kuźniarki, Retlewski (50' Szuprytowski).
Żółte kartki: Cichocki, Mandricenco, Michota – Szur, Baszłaj, Kopania.
Czerwona kartka: Orłowski 60' (za faul).
Sędziował: Paweł Kukla (Kraków).