Autor: | Zdjęcie: MKS Perła Lublin/facebook.com

Mistrzynie Polski wygrały w Koszalinie. MKS Perła dopiął swego w drugiej połowie - Zdjęcie główne

Marta Gęga zdobyła w sobotę siedem bramek dla biało-zielonych | foto MKS Perła Lublin/facebook.com

Sport Z kompletem punktów z Koszalina wracają piłkarki ręczne MKS-u Perła. Lublinianki wygrały w sobotę na wyjeździe z Młynami Stoisław 30:22, choć do przerwy był remis.

Początek meczu rozgrywanego w ramach 19. serii spotkań PGNiG Superligi Kobiet należał do gospodyń, które potrafiły wypracować nieznaczną przewagę. Później gra się wyrównała, a żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć od rywala. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 13:13.

O sukcesie podopiecznych trener Moniki Marzec zadecydowało dobre otwarcie drugiej części spotkania. Po dziesięciu minutach gry było już bowiem 20:15 na korzyść biało-zielonych. W kolejnej fazie meczu mistrzynie Polski jeszcze powiększyły swoje prowadzenie. W końcówce gra toczyła się punkt za punkt, jednak nie miało to już wpływu na pewną wygraną MKS-u Perła, który zwyciężył 30:22.

Po 19. meczach lublinianki mają 39 punktów i są trzecie w tabeli PGNiG Superligi Kobiet. Następny mecz w sobotę, 27 marca. MKS Perła podejmie wtedy w hali Globus ostatni w zestawieniu Ruch Chorzów. Początek o godz. 16.

Młyny Stoisław Koszalin – MKS Perła Lublin 22:30 (11:11)
MKS Perła: Gawlik, Razum, Wdowiak – Gęga 7, Królikowska 5, Achruk 3 Anastacio 3, Rosiak 3, Tatar 3, Nosek 2, Nocuń 1, Balsam 1, Więckowska 1, Gadzina 1, Szarawaga, Vinyukova. Kary: 8 min. Trener: Monika Marzec.
Młyny Stoisław: Krebs, Filończuk – Mączka 6, Mazurek 4, Rycharska 3, Haric 3, Borysławska 2, Smolinh 2, Volovnyk 1, Somionka 1, Nowicka, Urbaniak. Kary: 4 min. Trener: Waldemar Szafulski.
Sędziowali: Robert Orzech, Michał Orzech.