Komplet porażek w Lidze Mistrzów. Pszczółka Start przegrał w Saragossie

Autor: | Zdjęcie: Pszczółka Start Lublin/facebook.com

Komplet porażek w Lidze Mistrzów. Pszczółka Start przegrał w Saragossie - Zdjęcie główne

foto Pszczółka Start Lublin/facebook.com

Sport Sześć meczów i sześć przegranych - to bilans podopiecznych trenera Davida Dedka w debiutanckim sezonie w Lidze Mistrzów. Koszykarze Pszczółki Startu zakończyli przygodę z rozgrywkami meczem wyjazdowym z Casademont Saragossa.

Do wtorkowego meczu w Saragossie koszykarze Pszczółki Startu przystępowali po pięciu porażkach w pięciu pierwszych meczach grupowych w Lidze Mistrzów. Nie zmieniało to jednak faktu, że czerwono-czarni polecieli do Hiszpanii walczyć o jak najlepszy wynik i zrewanżować się ekipie Casademont za porażkę w Hali Globus.

Lublinianie mecz zaczęli źle, bo rywale szybko zdołali wypracować przewagę 10:0. Dzięki dobrej skuteczności Łotysza Martinsa Laksy gościom udało się nieco zapunktować i do drugiej części przystępowali przegrywając 18:28. Początek kolejnej odsłony to lepsza postawa Pszczółki Startu. Czerwono-czarni odrobili większość strat i po rzucie Holendra Yannicka Franke zbliżyli się w pewnym momencie do Casademont na wynik 31:32. Gospodarze pozostali na prowadzeniu, ale lublinianie cały czas utrzymywali kilkupunktowy dystans. Niezwykle skuteczny tego dnia Franke trafił w końcówce drugiej kwarty za trzy punkty, dzięki czemu w połowie meczu Pszczółka Start przegrywał już tylko 43:49.

W trzeciej części gra toczyła się na zasadzie punkt za punkt. Dla ekipy Davida Dedka punktowali Laksa i Franke, jak się później okazało dwaj najskuteczniejsi koszykarze we wtorkowym spotkaniu. Przed decydującą częścią gospodarze nadal byli na sześciopunktowym prowadzeniu.

Na początku czwartej kwarty Hiszpanie regularnie punktowali, odskakując Pszczółce Startowi. Czerwono-czarni nie byli już w stanie zbliżyć się do rywali. Ostatecznie lublinianie przegrali w Saragossie 82:94 po ambitnej walce.

Pszczółka Start zakończył przygodę w Lidze Mistrzów na ostatnim miejscu w grupie D, mając na koncie komplet sześciu porażek. Awans do 1/8 finału rozgrywek z grupy czerwono-czarnych uzyskały Casademont i rosyjski Niżny Nowogród.

Casademont Saragossa – Pszczółka Start Lublin 94:82 (28:18, 21:25, 20:20, 25:19)
Casademont: Garcia 14, Brussino 14, Sulaimon 14, Barreiro 12, Harris 12, Hlinason 8, Fernandez 7, Ennis 6, Bray 5, Font 2, Justiz, Stosic. Trener: Sergio Hernandez.
Start: Franke 28, Laksa 20, Łączyński 11, Dziemba 8, Davis 5, Searcy 4, Obarek 3, Borowski 2, Szymański 1, Jeszke, Pelczar, Gospodarek. Trener: David Dedek.
Sędziowali: Zafer Yilmaz (Turcja), Zdenko Tomasovic (Słowacja), Gvidas Gedvilas (Litwa).