Edach Budowlani Lublin wracają z tarczą z Gdańska

Autor: | Zdjęcie: Edach Budowlani Lublin

Edach Budowlani Lublin wracają z tarczą z Gdańska - Zdjęcie główne

foto Edach Budowlani Lublin

SportZespół lubelskich rugbistów zrehabilitował się za porażkę z Arką Gdynia na inaugurację sezonu. W drugiej kolejce nowych rozgrywek Edach Budowlani pokonali inną drużynę z Trójmiasta.

Podopieczni trenera Andrzeja Kozaka wygrali z Drew Pal 2 Lechią Gdańsk. Zwycięstwo nie przyszło im łatwo, bowiem do przerwy to gospodarze prowadzili 10:5. W drugiej połowie niebiesko-biało-czerwoni pokazali się jednak ze znacznie lepszej strony, przeważali nad rywalami w wielu elementach gry i zasłużenie sięgnęli po zwycięstwo.

Zadowolony z indywidualnego występu po meczu mógł być przede wszystkim autor dwóch przyłożeń dla lubelskiego zespołu - Jakub Bobruk. Po raz kolejny z dobrej strony zaprezentował się ponadto Kuziwakwashe Kazembe, którego przed tygodniem wybrano najlepszym w szeregach Edach Budowlanych w starciu z Arką. Zawodnik pochodzący z Zimbabwe pewnie wykorzystał dwa rzuty karne.

W następnej kolejce drużyna trenera Kozaka zmierzy się na własnym boisku z KS WizjaMed Budowlanymi Łódź. Do tej rywalizacji dojdzie w niedzielę, 8 września.

Drew Pal 2 Lechia Gdańsk – Edach Budowlani Lublin 18:30 (10:5)
Punkty: Austin Davids 8 (2K, 1pd), Sean Cole 5 (1P), Aleksander Czerniak 5 (1P) – Jakub Bobruk 10 (2P), Kuziwakwashe Kazembe 6 (2K), Oleksii Novikov 5 (1P), Michał Musur 5 (1P), Piotr Skałecki 4 (2pd)

Lechia: Olszewski, Beśka (70 Wesołowski), Huhane (59 Szymanowski), Kossakowski (50 Niespodziany), Dabkiewicz, Płonka, Cilliers, Smoliński, Cole (70 Kopecki), Davids, Kopecki, Wójtowicz, Grobler, Czerniak, Kolas

Edach Budowlani: Kelberashvili, Rudziński, Novikov, Król (45 Psuj), Jasiński (33 S. Próchniak), Skałecki (76 Pasieczny), D. Tomaszewski (78 B. Tomaszewski), Musur, Bobruk, Sithole, Skup, Węzka, Szczepański, Dube, Kazembe

Żółte kartki: Płonka – Novikov