Edach Budowlani Lublin z wyjazdowym zwycięstwem w Trójmieście

Autor: | Zdjęcie: KK

Edach Budowlani Lublin z wyjazdowym zwycięstwem w Trójmieście - Zdjęcie główne

foto KK

Sport Po raz drugi w obecnym sezonie Edach Budowlani Lublin pokonali Arkę Gdynia. W pierwszej kolejce rundy rewanżowej niebiesko-biało-czerwoni triumfowali na Narodowym Stadionie Rugby.

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczął się dla gospodarzy, którzy już po niespełna jedenastu minutach zawodów prowadzili 15:0. Nieudany początek spotkania nie załamał lublinian. Podopieczni grającego trenera Stanisława Powała-Niedźwieckiego pokazali charakter i jeszcze w pierwszej połowie wyrównali stan rywalizacji, dzięki czemu na przerwę schodzili przy rezultacie 15:15.

Po zmianie stron Edach Budowlani zagrali lepiej zarówno w defensywie, jak i w ataku. Konsekwentna realizacja obranej taktyki oraz duża determinacja pomogły niebiesko-biało-czerwonym sięgnąć po upragnioną wygraną. Ze względów indywidualnych powód do satysfakcji miał natomiast Wojciech Król, który zaliczył w Gdyni dwusetny występ w niebiesko-biało-czerwonych barwach.

Po raz kolejny najskuteczniejszym w szeregach lubelskiej drużyny był Ian Trollip. Sprowadzony pod koniec sierpnia zawodnik z Republiki Południowej Afryki zagrał jak dotąd w siedmiu meczach Ekstraligi rugby. W sześciu z nich był autorem największej ilości oczek dla swojej ekipy. Transfer 22-latka okazał się strzałem w dziesiątkę. Aktualnie łącznik ataku zespołu z ulicy Magnoliowej zajmuje czwartą pozycję w klasyfikacji najlepiej punktujących w krajowej elicie.

Na czwartej lokacie w ligowej tabeli plasują się także Edach Budowlani. Póki co trener Powała-Niedźwiecki i spółka zanotowali sześć zwycięstw oraz trzy porażki. Do końca roku lublinian czeka jeszcze jedno spotkanie. 4 listopada zmierzą się na własnym boisku z Awenta Pogonią Siedlce. Ponad dwa miesiące temu niebiesko-biało-czerwoni ulegli temu przeciwnikowi na wyjeździe aż 13:41 i od tamtej pory są bardzo żądni rewanżu.

Arka Gdynia - Edach Budowlani Lublin 22:29 (15:15)

Punkty: Anton Szaszero 12, Patrick Steindl 5, Dominik Mohyła 5 - Ian Trollip 9, Grzegorz Szczepański 5, Bartłomiej Jasiński 5, Kudakwashe Nyakufaringwa 5, Panashe Dube 5

Gdynia: Bojke (49 Kasperek), Mohyła (72 Podolski), Rijmadze (77 Derwis), Papunashvili (71 Torbiarczyk), Zypper, Litwińczuk (56 Gajowniczek), J. Kuzimski, Krużycki, Turzyński, Szaszero, Rakowski, Karasewicz, Botha, Steindl, Banaszek

Lublin: Maarman, Skałecki, Rudziński (63 Mazur), Jasiński, Król (59 Powała-Niedźwiecki), Dec, Musur, Nyakufaringwa, Kazembe, Trollip, Próchniak, Węzka, Szczepański, Psuj (35 Dube), Kasprzak

Sędziowali: Jasiński, Jastrzębski, Tarnówka