Edach Budowlani Lublin przegrali w Sochaczewie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KK

Edach Budowlani Lublin przegrali w Sochaczewie - Zdjęcie główne

foto KK

SportPo trzech z rzędu ekstraligowych zwycięstwach rugbiści Edach Budowlanych Lublin musieli uznać wyższość rywali. W starciu szóstej kolejki obecnego sezonu niebiesko-biało-czerwoni ulegli na wyjeździe Orkanowi Sochaczew.

Podopieczni grającego trenera Stanisława Powała-Niedźwieckiego przystępowali do niedzielnej potyczki niesieni wygranymi w poprzednich spotkaniach. Tydzień wcześniej lublinianie pokonali bowiem wicemistrzów Polski, natomiast 3 września triumfowali w delegacji z obrońcami tytułu, Budo 2011 Aleksandrów Łódzki. Tym razem Edach Budowlani musieli stawić czoła brązowym medalistom ubiegłego sezonu.

O pierwszej połowie konfrontacji w Sochaczewie niebiesko-biało-czerwoni chcieliby z pewnością jak najszybciej zapomnieć. Rywale wygrali ją bowiem aż 24:0. Dużo lepiej ekipa z Lublina zaprezentowała się po zmianie stron. Przewaga osiągnięta przez gospodarzy przed przerwą była jednak na tyle duża, że o całkowitym odrobieniu strat właściwie nie mogło być mowy. Ostatecznie miejscowi wygrali różnicą 12 punktów.

Lubelski zespół zanotował drugą porażkę w sezonie. Na czele tabeli jest jak dotąd niepokonana Juvenia Kraków, natomiast Edach Budowlani zajmują czwartą lokatę. Następny mecz czeka Stanisława Powała-Niedźwieckiego 8 października. Wówczas na stadion przy ulicy Magnoliowej przyjedzie gdańska Lechia.

Orkan Sochaczew - Edach Budowlani Lublin 38:26 (24:0)
Punkty dla gości: Ian Trollip 6 (3pd), Marzuq Maarman 5 (P), Jakub Dec 5 (P), Piotr Psuj 5 (P), Maciej Grabowski 5 (P)