MKS FunFloor Lublin z kolejną wysoką wygraną (ZDJĘCIA)

Sport Piłkarki ręczne lubelskiego klubu wywalczyły trzecie zwycięstwo w nowym sezonie Orlen Superligi kobiet. W spotkaniu 3. kolejki rozgrywek biało-zielone w dobrym stylu pokonały zespół z Jarosławia.

Już do przerwy podopieczne trenerki Edyty Majdzińskiej prowadziły 19:5, zdecydowanie dominując na parkiecie. Gospodynie przeważały nad przyjezdnymi właściwie w każdym elemencie gry. Były znacznie skuteczniejsze od rywalek w ataku, popełniały mniej błędów, miały lepiej dysponowane bramkarki oraz skutecznie realizowały obraną taktykę. Lublinianki nie traciły przy tym koncentracji, regularnie budując przewagę na tablicy wyników.

Po zmianie stron miejscowe straciły co prawda więcej goli, niż w pierwszej połowie, ale nadal kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń. Dzięki temu nie miały najmniejszych problemów z sięgnięciem po trzecią z rzędu wygraną. Za najlepszą szczypiornistkę w szeregach gości uznano Julię Skubacz. Natomiast MVP po stronie biało-zielonych została Magda Balsam. – Dobra obrona zawsze przynosi szybkie kontry i to był klucz na ten mecz, jak i na kolejne, bo tak chcemy grać, więc cieszy fakt, że to wychodzi – przyznała skrzydłowa. Czy doświadczona zawodniczka spodziewała się, że to zwycięstwo przyjdzie tak łatwo? – Nie, nigdy tak nie myślimy. Do każdego rywala podchodzimy z wielkim respektem, ale i wiarą w swoje umiejętności. Do przerwy wysoko prowadziłyśmy, ale nie ma to dla nas większego znaczenia. Wychodzimy na drugą połowę, jakby było 0:0 i gramy swoją piłkę ręczną. Przed sezonem była duża niewiadoma co do tego, jak będziemy wyglądać na początku rozgrywek, ale wiedziałyśmy, do czego dążymy. Każdy mecz jest dla nas ważny i ze wszystkimi przeciwnikami chcemy wygrywać – stwierdziła.

Początek sezonu jest dla MKS-u bardzo udany. Wicemistrzynie kraju pokazują, że szereg zmian dokonanych w składzie latem przyniósł oczekiwane skutki. W następnej kolejce lubelski zespół zagra na wyjeździe z MKS URBIS Gniezno. Początek spotkania zaplanowano w sobotę, 30 września o godzinie 18:00.

MKS FunFloor Lublin - Handball JKS Jarosław 35:16 (19:5)

Lublin: Gawlik, Wdowiak - Balsam 8, Achruk 7, Płomińska 6, Tomczyk 3, Pastuszka 3, Szynkaruk 2, M. Więckowska 2, Posavec 1, D. Więckowska 1, Pietras 1, Masna 1, Noga, Szczepaniak

Jarosław: Kordowiecka, Kubisztal, Musakova – Skubacz 4, Matuszczyk 4, Kostuch 2Szczotka 2Luberecka 2, Guziewicz 1, Dmytrenko 1

Kary: 14 min - 8 min

Sędziowali: Grzegorz Młyński (Zwoleń) i Dariusz Żak (Radom)