Edach Budowlani Lublin długo prowadzili, ale nie wygrali ważnego spotkania

Autor: | Zdjęcie: KK

Edach Budowlani Lublin długo prowadzili, ale nie wygrali ważnego spotkania - Zdjęcie główne

foto KK

Sport W 15. kolejce trwającego sezonu Ekstraligi rugby Edach Budowlani Lublin zmierzyli się na własnym boisku z Orlen Orkanem Sochaczew. Dla podopiecznych Andrzeja Kozaka był to pierwszy ligowy mecz u siebie w 2024 roku. Długo oczekiwany powrót do rywalizacji przy ulicy Magnoliowej po 168 dniach przerwy miał jednak słodko-gorzki smak.

Goście przystępowali do sobotniej potyczki jako wicelider tabeli. Edach Budowlani zajmowali natomiast czwarte miejsce. Do przerwy gospodarze prowadzili 3:0, po tym jak w 17. minucie spotkania wynik otworzył pewnie wykonanym rzutem karnym Ian Trollip. Gdy po zmianie stron niebiesko-biało-czerwoni podwyższyli na 10:0, nic nie wskazywało na to, że zwycięstwo może pojechać do Sochaczewa. Jednak w ostatnim kwadransie rywalizacji przyjezdni zdobyli aż 28 punktów, bezlitośnie wykorzystując wszystkie błędy lublinian w obronie.

Edach Budowlani przegrali drugi ligowy mecz z rzędu. Tydzień wcześniej ekipa prowadzona przez trenera Andrzeja Kozaka uległa bowiem w Sopocie tamtejszemu Ogniwu 24:38. Te porażki definitywnie zamknęły niebiesko-biało-czerwonym szanse na udział w wielkim finale rozgrywek. Lubelski zespół nie może być także pewny występu w rywalizacji o brązowy medal, ponieważ tuż za jego plecami jest Pogoń Awenta Siedlce, która zgromadziła do tej pory tylko jedno oczko mniej.

Do końca zasadniczej części sezonu pozostały dwie kolejki. W następnej serii spotkań lubelska drużyna zagra na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Do tej konfrontacji dojdzie 11 maja.

Edach Budowlani Lublin – Orlen Orkan Sochaczew 10:28 (3:0)

Punkty: Bartłomiej Jasiński 5 (1P), Ian Trollip 5 (1K, 1pd) - Pieter Steenkamp 13 (1P, 4pd), Andre Meyer 10 (2P), Michał Kępa 5 (1P)

Edach Budowlani: Rudziński, Skałecki, Novikov (75 Mazur), Król, Jasiński (75 Psuj), Musur, Sałatka (71 Pietrkiewicz), Wiśniewski, Kazembe (68 Bobruk), Trollip, Dube, Węzka, Szczepański, Grabowski (68 Próchniak), Kasprzak

Orlen Orkan: Gołębiowski (62 Polakowski), Pisarek (46 Gadomski), Mchedlidze (41 Lewandowski), Meyer, Olejek, O’Neill, Mechecki (41 E. Chain), Pawłowski, Plichta (56 Pętlak), Steenkamp, Krześniak (46 Majcher), P. Chain (75 Rogowski), Dobijański, Wróbel (67 Szwarc), Kępa

Żółte kartki: Węzka, Skałecki

Sędziowali: Łukasz Jasiński jako główny oraz Bartłomiej Gwozdecki i Jarosław Rycewicz