Dominacja! MKS FunFloor Lublin znów zwycięski

Autor: | Zdjęcie: MKS FunFloor Lublin

Dominacja! MKS FunFloor Lublin znów zwycięski - Zdjęcie główne

MKS FunFloor Lublin | foto MKS FunFloor Lublin

SportKolejny mecz i kolejna wygrana - tak mogą powiedzieć sobie piłkarki ręczne MKS-u FunFloor Lublin, które bez najmniejszych problemów ograły Ruch Chorzów w hali Globus. Podopieczne Edyty Majdzińskiej ograły rywalki aż 11 bramkami.

Po dwóch tygodniach gry spowodowanych przerwą reprezentacyjną do gry wrócił MKS FunFloor Lublin. Szczypiornistki z hali Globus po dwóch kolejnych i jednocześnie bardzo przekonujących zwycięstwach liczyły na potrzymanie passy w potyczce z Ruchem Chorzów - zespołem, który przed tygodniem wysoko przegrał z Zagłębiem Lubin.

Oczywiście to lublinianki były faworytkami i potwierdziły to już od samego początku starcia. Szybko wyszły na prowadzenie 3:0. Chorzowianki próbowały nawiązać rywalizację i odrobiły nawet do stanu 3:4, ale już niedługo później MKS napędził się i zbudował jeszcze większą, pięciobramkową przewagę. Ta utrzymywała się dość długo, ale w końcówce podopieczne Edyty Majdzińskiej znów podkręciły tempo i na przerwę zeszły prowadząc 18:10.

Przed drugą połową wiadomo było, że tylko kataklizm może odebrać lubliniankom zwycięstwo, a pod znakiem zapytania stał tylko rozmiar triumfu. Ten okazał się bardzo okazały, by już od samego początku 22-krotne mistrzynie Polski zwiększały przewagę. Najpierw do 11, a następnie aż do 13 bramek. Później przyjezdne starały się nieco odrobić, ale stać je było tylko na zdobycie 27 bramek. MKS w godzinę gry rzucił aż 38 i bardzo pewnie wygrał cały mecz.

MKS FunFloor Lublin – KPR Ruch Chorzów 38:27 (18:10)

MKS: Wdowiak, Mamic 1 – Olek 2, Planeta 3, Fedeńczak 3, Balsam 6, Rosiak 3, Pastuszka 2, D. Więckowska 4, Posavec 2, Szynkaruk 5, Nieuwenweg 3, Matuszczyk 2, M. Więckowska 1, Tomczyk, Andruszak. Kary: 4 min.

Ruch: Ciesiółka, K. Gryczewska- Doktorczyk 1, Jasińska 5, Masalova 2, Bondarenko 2, Diablo 2, Wiśniewska 1, Blagojevic 1, Gęga 5, Jasinowska 1, M. Gryczewska 3, Iwanowicz 1, Widuch 1. Kary: 10 min.

Sędziowali: Wojciech Kuliński (Łódź), Maciej Rogala (Tomaszów Maz.)