Reklama

Kto zostanie dyrektorem szpitala w Bychawie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Powiat lubelski

Kto zostanie dyrektorem szpitala w Bychawie? - Zdjęcie główne

Władze powiatu lubelskiego podjęły decyzję o powierzeniu pełnienia obowiązków dyrektora SPZOZ w Bychawie Piotrowi Derkaczewowi | foto Powiat lubelski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Powiat lubelski Od marca br. szefem SPZOZ w Bychawie nie jest już Andrzej Strawa. Jego obowiązki pełni teraz Piotr Derkaczew. Tymczasem Starostwo Powiatowe w Lublinie szuka nowego dyrektora.

11 marca Zarząd Powiatu Lubelskiego podjął decyzję o odwołaniu dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bychawie - Andrzeja Strawy. Jednostka podlega pod Starostwo Powiatowe w Lublinie.


- Dyrektor miał poważne problemy zdrowotne, w związku z tym złożył rezygnację z pełnienia tej funkcji. Zarząd ją przyjął - wyjaśnia Zdzisław Antoń, starosta powiatu lubelskiego.


Jednocześnie władze powiatu lubelskiego podjęły decyzję o powierzeniu pełnienia obowiązków dyrektora SPZOZ w Bychawie Piotrowi Derkaczewowi.


Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Lubelskiego radni wybrali skład komisji konkursowej. W jej szeregach znalazło się pięcioro przedstawicieli powiatu lubelskiego: Zbigniew Bernat, Piotr Otrocki (lekarz), Maria Studzińska, Grzegorz Widelski, Sylwia Pisarek-Piotrowska oraz przedstawiciel Rady Społecznej SPZOZ w Bychawie - Andrzej Chrząstowski.


Konkurs został ogłoszony 12 maja. Wśród wymagań oczekiwanych od kandydatów na szefa bychawskiego szpitala jest m.in. posiadanie co najmniej pięcioletniego stażu pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończenie studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletni staż pracy. Na zgłoszenia od osób zainteresowanych zajęciem stanowiska dyrektora SPZOZ w Bychawie urzędnicy czekają do dziś, 25 maja.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE