Kto zostanie dyrektorem szpitala w Bychawie?

Władze powiatu lubelskiego podjęły decyzję o powierzeniu pełnienia obowiązków dyrektora SPZOZ w Bychawie Piotrowi Derkaczewowi | foto Powiat lubelski

powiat-lubelski Od marca br. szefem SPZOZ w Bychawie nie jest już Andrzej Strawa. Jego obowiązki pełni teraz Piotr Derkaczew. Tymczasem Starostwo Powiatowe w Lublinie szuka nowego dyrektora.

dsm

Opublikowano: 25 maja 2020 10:15 | Aktualizacja: 25 maja 2020 10:17

11 marca Zarząd Powiatu Lubelskiego podjął decyzję o odwołaniu dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bychawie - Andrzeja Strawy. Jednostka podlega pod Starostwo Powiatowe w Lublinie.


- Dyrektor miał poważne problemy zdrowotne, w związku z tym złożył rezygnację z pełnienia tej funkcji. Zarząd ją przyjął - wyjaśnia Zdzisław Antoń, starosta powiatu lubelskiego.


Jednocześnie władze powiatu lubelskiego podjęły decyzję o powierzeniu pełnienia obowiązków dyrektora SPZOZ w Bychawie Piotrowi Derkaczewowi.


Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Lubelskiego radni wybrali skład komisji konkursowej. W jej szeregach znalazło się pięcioro przedstawicieli powiatu lubelskiego: Zbigniew Bernat, Piotr Otrocki (lekarz), Maria Studzińska, Grzegorz Widelski, Sylwia Pisarek-Piotrowska oraz przedstawiciel Rady Społecznej SPZOZ w Bychawie - Andrzej Chrząstowski.


Konkurs został ogłoszony 12 maja. Wśród wymagań oczekiwanych od kandydatów na szefa bychawskiego szpitala jest m.in. posiadanie co najmniej pięcioletniego stażu pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończenie studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletni staż pracy. Na zgłoszenia od osób zainteresowanych zajęciem stanowiska dyrektora SPZOZ w Bychawie urzędnicy czekają do dziś, 25 maja.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.