Reklama

Reklama

Lublin: Artyści dostaną nagrody. Trwa nabór wniosków do konkursu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Lublin: Artyści dostaną nagrody. Trwa nabór wniosków do konkursu - Zdjęcie główne

Wideokonferencja na temat Nagród Kulturalnych Województwa Lubelskiego | foto Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W Lubelskim Centrum Konferencyjnym rozmawiano o Nagrodach Kulturalnych Województwa Lubelskiego. W tym roku zarząd województwa przeznaczył na ten cel 168 tysięcy złotych.

Reklama

W wideokonferencji wzięli udział m.in. ubiegłoroczni laureaci nagrody: prof. Elwira Śliwkiewicz-Cisak z Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz Miłosz Bachonko - dwunastoletni akordeonista, kompozytor, laureat wielu międzynarodowych konkursów, uczeń Szkoły Muzycznej I i II st. im. W. Lutosławskiego w Lublinie z klasy akordeonu prof. Śliwkiewicz-Cisak.

- Chcielibyśmy, aby województwo lubelskie było kojarzone również z takimi uzdolnionymi osobami jak Miłosz. Jesteśmy dumni i zapewniam, że Zarząd Województwa Lubelskiego będzie wspierać artystów i świat kultury województwa lubelskiego - powiedział Sebastian Trojak z zarządu Województwa Lubelskiego.

W lutym Miłosz Bachonko będzie występował w ramach tygodnia regionalnego w trakcie wystawy światowej EXPO 2020 w Dubaju. Jak powiedział - jest to dla niego nie lada wyzwanie, duża odpowiedzialność, ale też wielka przygoda.

Miłosz został doceniony w konkursie "Virtuosos V4+” - telewizyjnym talent show muzyki klasycznej. W maju wystąpi w sali koncertowej na świecie - Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Nagrody Kulturalne Województwa Lubelskiego przyznawane są we wszystkich dziedzinach kultury i sztuki, w szczególności: w dziedzinie twórczości artystycznej, za popularyzację i upowszechnianie kultury, za ochronę dóbr kultury, za pielęgnowanie i ochronę tradycji regionu, za całokształt działalności kulturalnej oraz z okazji jubileuszy zawodowych i twórczych. 

Nagrody mogą być indywidualne lub zbiorowe. W pierwszym przypadku przyznawane są - w formie nagród finansowych - wyłącznie osobom fizycznym. Z kolei nagrody zbiorowe przyznawane są - w formie nagród rzeczowych - osobom prawnym oraz innym podmiotom, w tym zespołom i jednostkom organizacyjnym.

Wniosek o Nagrodę Kulturalną Województwa Lubelskiego można złożyć w jednej z kategorii: w dziedzinie twórczości artystycznej, za popularyzację i upowszechnianie kultury, za ochronę dóbr kultury, za pielęgnowanie i ochronę tradycji regionu, za całokształt działalności kulturalnej, z okazji jubileuszy zawodowych i twórczych. Wnioski składane są w ciągu całego roku budżetowego, ale nie później niż do 31 października.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy