Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: zaczyna się X Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Lubelskie. Smakuj życie!”

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Województwo lubelskie: zaczyna się X Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Lubelskie. Smakuj życie!” - Zdjęcie główne

Rusza X Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Lubelskie. Smakuj życie!” | foto Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Rusza X edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Lubelskie. Smakuj życie!” na najlepszą fotografię z województwa lubelskiego. Na laureatów czekają nagrody. Konkurs wpisuje się w ideę kampanii promocyjnej "Wybierz #KierunekLubelskie”.

Reklama

W konkursie, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, mogą uczestniczyć zarówno profesjonaliści zajmujący się fotografią artystyczną czy reportażową, jak i osoby fotografujące amatorsko. Zdjęcia mogą także nadesłać osoby niepełnoletnie, pod warunkiem, że wykonały je samodzielnie i do zgłoszenia dołączona jest zgoda rodziców lub opiekunów.

- Konkurs, organizowany od 2007 roku, cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu, ale także wielu miast i województw Polski. W dziewięciu dotychczasowych edycjach otrzymaliśmy blisko 800 zgłoszeń i 4000 fotografii - mówi Zdzisław Szwed z Zarządu Województwa Lubelskiego.

Dotychczasowi autorzy zdjęć pochodzili z różnych regionów Polski m.in.: lubelskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

- Konkurs ma dwie kategorie: artystyczną i reportażową. Liczymy, że fotografia artystyczna pokaże nasz region okiem i obiektywem ludzi wrażliwych na piękno i unikatowość natury, ale też krajobrazu z bogactwem miejsc, obiektów, wydarzeń, ludzi. Mogą to być zdjęcia będące efektem fotograficznych plenerów, jak i atrakcyjne kadry uchwycone podczas turystycznych wędrówek po regionie. Z kolei fotografia reportażowa powinna przedstawiać obraz wydarzeń, w których człowiek odgrywa główną rolę – mówi Piotr Maciuk, przewodniczący jury konkursu, członek Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego im. Edwarda Hartwiga.

Uczestnicy konkursu mogą przysłać maksymalnie pięć zdjęć. Fotografie oceni jury, w którym zasiądą doświadczeni fotograficy: Piotr Maciuk oraz Jacek Zaim – członek Fotoklubu RP oraz Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP i Mikołaj Majda – fotografik prasowy i reklamowy z Agencji Ivent Mikołaj Majda.

Nagrody to karty zakupowe o wartości 2000 zł. za zajęcie pierwszego miejsca, 1000 zł. za drugie, 500 zł za trzeciego. Autorzy wyróżnionych zdjęć dostaną zestawy wydawnictw i materiałów promocyjnych "Lubelskie. Smakuj życie!”. Najciekawsze prace będą zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, opublikowane w wydawnictwach promujących Region Lubelski oraz zilustrują informacyjne i promocyjne strony i profile społecznościowe województwa. Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia znajdą się w katalogu wydanym w formie kalendarza Regionu Lubelskiego na rok 2022.

Termin nadsyłania prac mija 15 października. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w grudniu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy