Reklama

Reklama

Lublin: Wybiorą i nagrodzą najlepsze fotografie i filmy promujące region

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Lublin: Wybiorą i nagrodzą najlepsze fotografie i filmy promujące region - Zdjęcie główne

Wybiorą i nagrodzą najlepsze fotografie i filmy promujące region | foto Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaczęła się XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego i II odsłona Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego.

Reklama

Oba konkursy odbywają się pod hasłem: „Lubelskie. Smakuj życie!”, a ich organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

- Serdecznie zapraszam do udziału w jedenastej edycji konkursu fotograficznego, który cieszy się niesłabnącą popularnością. W ciągu dziesięciu lat jego istnienia otrzymaliśmy blisko 750 zgłoszeń i ponad 4000 fotografii. Z kolei konkurs filmowy to ubiegłoroczny debiutant. Liczymy na to, że jego popularność będzie z roku na rok coraz większa - mówił Zdzisław Szwed z Zarządu Województwa Lubelskiego.

XI Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny odbywa się w dwóch kategoriach - artystycznej i reportażowej. Można przesłać łącznie pięć fotografii. Zdjęcia powinny pokazywać walory natury naszego regionu, bogactwo miejsc, obiektów, wydarzeń i ludzi. Mogą to być zdjęcia ukazujące miejsca atrakcyjne dla turystów i te odkrywające smaki regionu. Nagrody to karty zakupowe o wartości 2000 zł za zajęcie I miejsca, 1000 zł za miejsce II oraz 500 zł za zajęcie III miejsca. Jak co roku nagrodzone i wyróżnione fotografie znajdą się w katalogu pokonkursowym, wydanym w formie kalendarza Regionu Lubelskiego na 2023 rok. Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane m.in. na pokonkursowej wystawie i opublikowane w wydawnictwach promujących region. Fotografie znajdą się również na stronach oraz profilach społecznościowych promujących województwo lubelskie. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 września.

Z kolei w ramach II Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego przyjmowane są prace opowiadające historię inspirującą do odwiedzenia Regionu Lubelskiego. Zadaniem uczestników konkursu jest nagranie krótkometrażowego materiału filmowego pokazującego w sposób pozytywny aktywne formy spędzania czasu oraz atrakcje turystyczne na terenie województwa lubelskiego. Są dwie kategorie konkursowe - filmy trwające do 15 sekund oraz od 15 sekund do 3 minut. Do wygrania są karty zakupowe o wartości 2000 zł, 1500 zł, 1000 zł oraz 500 zł. Nagrodzone filmy będziemy wykorzystywać do promocji Lubelskiego w Polsce i za granicą. Nagraniaożna nadsyłać do 10 października.

Prace konkursowe zapisane na płycie CD/DVD lub nośniku pendrive wraz z czytelnie wypełnioną Kartą Zgłoszenia i oświadczeniami należy przesłać pocztą lub za pośrednictwem przesyłki kurierskiej na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Departament Promocji, Sportu i Turystyki, ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin (z dopiskiem: „KONKURS FOTOGRAFICZNY”, albo „KONKURS FILMOWY”) lub dostarczyć osobiście na powyższy adres. Zarówno zdjęcia, jak i filmy powinny nawiązywać tematycznie do hasła: „Lubelskie. Smakuj życie!”. Zgłoszenia do konkursu fotograficznego można nadsyłać również e-mailem na adres: [email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy