Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: Przedsiębiorcy mogą obniżyć sobie składki. W ramach ulgi "Mały ZUS plus"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Województwo lubelskie: Przedsiębiorcy mogą obniżyć sobie składki. W ramach ulgi "Mały ZUS plus" - Zdjęcie główne

Przedsiębiorcy mogą obniżyć składki. W ramach ulgi "Mały ZUS plus" | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Jeszcze do końca miesiąca przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do "Małego ZUS plus” na ten rok. Są to obniżone składki na ubezpieczenia społeczne.

Reklama

Mały ZUS plus to ulga uprawniająca do opłacania obniżonych składek na ubezpieczenia społeczne, zależnych od wysokości dochodu firmy. Taka ulga nie obejmuje składki zdrowotnej.

Każdy przedsiębiorca, który w styczniu będzie opłacać niższe składki na małym ZUS plus, musi złożyć dodatkowe dokumenty rozliczeniowe. Należy w nich wskazać roczny dochód, przychód i formę opodatkowania. Dokumenty trzeba przekazać do 21 lutego. Z kolei przedsiębiorcy, którzy chcą w tym roku zacząć korzystać z małego ZUS plus, powinni zgłosić to w ZUS do 31 stycznia.  Natomiast ci, którzy korzystali z ulgi w ubiegłym roku i nadal spełniają do niej warunki, nie muszą znowu się zgłaszać.

- Z ulgi mogą korzystać przedsiębiorcy, którzy w ubiegłym roku prowadzili działalność przez co najmniej 60 dni i których całoroczny przychód nie przekroczył 120 tys. zł. Jeśli firma działała tylko przez część ubiegłego roku, to limit przychodu wylicza się proporcjonalnie do liczby dni działalności. Na małym ZUS plus nie można świadczyć usług swojemu byłemu pracodawcy, jeśli te usługi pokrywają się z dawną umową o pracę. Obniżone składki na małym ZUS plus można opłacać maksymalnie przez 36 miesięcy w ciągu ostatnich 60 miesięcy prowadzenia firmy - wyjaśnia Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

W całym kraju z ulgi korzysta 327 tys. firm.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy