Reklama

Reklama

VII Kongres Ruchów Miejskich w Lublinie. Radny Nowak prosi o pomoc w organizacji

Opublikowano: ndz, 28 lut 2021 17:37
Autor: | Zdjęcie: Print screen - transmisja sesji Rady Miasta Lublin

VII Kongres Ruchów Miejskich w Lublinie. Radny Nowak prosi o pomoc w organizacji - Zdjęcie główne

Marcin Nowak | foto Print screen - transmisja sesji Rady Miasta Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Marcin Nowak poruszył sprawę pomocy w organizacji czerwcowego VII Kongresu Ruchów Miejskich w Lublinie. Chodzi o udostępnienie miejsc noclegowych. Jeszcze nie ma odpowiedzi.

Reklama

Kongres Ruchów Miejskich to oddolne i dobrowolne porozumienie aktywistek i aktywistów zrzeszonych w kilkudziesięciu ruchach miejskich z ponad 20 polskich miast. Służy współpracy między organizacjami miejskimi z całej Polski i przekładaniu działań lokalnych na poziom ogólnopolski. Kongres np. organizuje webinaria na temat kultury, budżetu obywatelskiego, demokracji, edukacji i planowania przestrzennego oraz szkolenia o szukaniu środków na miejskie projekty. Do Kongresu należy m.in. Lubelski Ruch Miejski. 

W terminie 25-27 czerwca w Lublinie ma odbyć się VII Kongres Ruchów Miejskich w ramach którego będą odbywać się spotkania, dyskusje i wykłady. Dlatego wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin, Marcin Nowak (klub radnych prezydenta Krzysztofa Żuka) poprosił prezydenta o pomoc w organizacji wydarzenia. 

- Z uwagi na rangę i prestiżowy charakter tego wydarzenia tudzież liczbę zaplanowanych uczestników (około 150 osób) organizatorzy wystąpili z prośbą o udostępnienie miejsc noclegowych w należących do gminy obiektach (bursach szkolnych). Pragnę podkreślić z całą wyrazistością, że planowana data kongresu (25-27 czerwca) nie będzie kolidować z funkcjonowaniem w tych placówkach młodzieży szkolnej, która rozpocznie już wówczas okres wakacyjny - napisał Marcin Nowak.

Podkreślił również, że od wielu lat Miasto Lublin słynie z otwmtości i działań pomocowych w zakresie współorganizowania różnorodnych imprez oraz wydarzeń, propagujących rozwój demokracji, dialogu i partycypacji społecznej, czyli klimatu, w który całościowo wpisuje się Kongres Ruchów Miejskich. - Jestem przekonany, że nie inaczej stanie się tym razem - uważa Nowak.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.