Do udziału w konkursie zapraszani są w szczególności twórcy ludowi, rękodzielnicy, artyści plastycy, członkinie kół gospodyń wiejskich, a także dzieci i młodzież szkolna. Uczestnikiem konkursu może zostać każdy mieszkaniec województwa lubelskiego, którego praca zostanie zakwalifikowana przez miejscowy Urząd Gminy lub wyznaczoną przez ten urząd gminną instytucję kultury znajdującą się na terenie województwa lubelskiego.
Głównym celem jest ocalenie od zapomnienia typowych dla regionu form twórczości ludowej poprzez popularyzowanie wiedzy na temat symboliki i znaczenia pisanki oraz palmy w polskiej obrzędowości ludowej, poszerzenie wiedzy na temat polskich zwyczajów świątecznych oraz tradycyjnych technik wyrobu palm i pisanek, a także powrót do tradycji związanych z okresem wielkanocnym. To także szansa na upowszechnianie tradycji i folkloru związanego z tematyką świąt wielkanocnych oraz aktywizacja mieszkańców województwa lubelskiego.
Konkurs został podzielony na cztery kategorie: pisanka wielkanocna wykonana techniką tradycyjną, pisanka wielkanocna wykonana techniką współczesną, palma wielkanocna wykonana techniką tradycyjną i palma wielkanocna wykonana techniką współczesną.
W każdej kategorii wyróżnimy laureatów w dwóch kategoriach wiekowych: oddzielnie dzieci i młodzież do 18. roku życia, a oddzielnie dorośli.
Prace można zgłaszać do 20 marca. Prace należy złożyć od 24 marca do 27 marca. Finał konkursu wraz z ogłoszeniem wyników odbędzie się 6 kwietnia o godzinie 12:00 we Foyer Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.