reklama
reklama

Profesor UMCS powołana do Rady Programowej Telewizji Polskiej Oddział w Lublinie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: WPiD / Facebook

Profesor UMCS powołana do Rady Programowej Telewizji Polskiej Oddział w Lublinie - Zdjęcie główne

foto WPiD / Facebook

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaDr hab. Małgorzata Adamik-Szysiak, profesor uczelni i prodziekan do spraw studenckich Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS została powołana do Rady Programowej Telewizji Polskiej Oddział w Lublinie.
reklama

Dr hab. Małgorzata Adamik-Szysiak, profesor uczelni i prodziekan ds. studenckich WPiD uchwałą Rady Mediów Narodowych została powołana na członka Rady Programowej Telewizji Polskiej Oddział w Lublinie w nowej kadencji. 

W skład rady wchodzi 15 członków, w tym 10 reprezentuje ugrupowania parlamentarne, a pozostałych 5 powołuje się z grona osób legitymujących się dorobkiem i doświadczeniem w sferze kultury i mediów. 

Rada zajmuje się doradztwem i przedstawianiem opinii w sprawach dotyczących programów pojawiających się na antenie. Co roku ocenia poziom i jakość programu, czy stopień realizacji misji publicznej. Swoją ocenę przedstawia zarządowi spółki i Radzie Mediów Narodowych. 

reklama

Dr hab. Małgorzata Adamik-Szysiak jest zatrudniona na stanowisku profesora uczelni w Instytucie Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, na którym pełni obecnie drugą kadencję funkcję prodziekana. Jest członkiem Komitetu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach Polskiej Akademii Nauk (PAN) a także członkiem międzynarodowego stowarzyszenia European Communication Research and Education Association (ECREA) oraz członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej (PTKS), przewodniczącą sekcji badawczej PTKS Studia nad dziennikarstwem.

Zainteresowania naukowe dr hab. Małgorzata Adamik-Szysiak, prof. UMCS związane są z transformacją komunikowania politycznego w Polsce w dobie cyfrowych technologii, w tym w szczególności funkcjonowania mediów społecznościowych, relacji świata mediów i polityki. Jest autorką, redaktorką i współredaktorką kilku monografii (w tym dwóch wyróżnionych prestiżowymi nagrodami) a także licznych artykułów naukowych oraz ekspertyz. Profesor jest koordynatorką polskiej sekcji międzynarodowego projektu badawczego Platform Europe - European Election Monitoring Center.

reklama

Za monografię Strategie komunikowania podmiotów politycznych w Polsce w mediach społecznościowych (Wyd. UMCS, Lublin 2018) otrzymała dwie prestiżowe nagrody: międzynarodową Media and Democracy Karol Jakubowicz Award a także Nagrodę im. dr. Pawła Stępki. Laureatka ogólnopolskiej Nagrody Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej za najlepszą pracę doktorską z zakresu nauki o komunikowaniu (monografia Telewizyjna reklama polityczna w Polsce w latach 2005-2010, Wyd. UMCS, Lublin 2012).

W 2007 roku ukończyła studia politologiczne na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2011 roku obroniła pracę doktorską pt. Telewizyjna reklama polityczna w Polsce w latach 2005-2010. W 2019 roku habilitowała się na podstawie pracy zatytułowanej Strategie komunikowania podmiotów politycznych w Polsce w mediach społecznościowych.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo