Lublin: To oni będą doradzać radiu i telewizji. Na liście m.in. zastępczyni prezydenta i wicewojewoda
Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Archiwum
Siedziba TVP3 Lublin | foto Archiwum
reklama
Przeczytaj również:
Z LublinaWybrane zostały rady programowe w Polskim Radio Lublin oraz w oddziale terenowym TVP 3 Lublin.
reklama
Rada Mediów Narodowych to utworzony w 2016 roku organ kolegialny powołujący i odwołujący zarządy oraz rady nadzorcze i rady programowe Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, a także Polskiej Agencji Prasowej oraz spółek radiofonii regionalnej. Pełni również funkcję doradczą w zarządzaniu mediami publicznym.
CZYTAJ TAKŻE: Szefowie TVP, Polskiego Radia i PAP odwołani, a TVP Info zniknęło z telewizji. Lubelscy posłowie komentują
Niedawno Rada wybrała nowe rady programowe w Polskim Radio Lublin oraz w oddziale terenowym TVP 3 Lublin. Uchwały w tej sprawie zostały opublikowane na stronie internetowej Sejmu RP w zakładce "Rada Mediów Narodowych".
Jak wyjaśnia np. Fundacja Wolności z Lublina - rada programowa jest organem opiniodawczo-doradczym. W jej skład wchodzi 15 członków. Jak podaje Fundacja - 10 z nich reprezentuje ugrupowania parlamentarne, a 5 powołuje się z grona osób legitymujących się dorobkiem i doświadczeniem w kwestii kultury i mediów.
- Rada zajmuje się doradztwem i przedstawianiem opinii w sprawach dotyczących programu nadawanego przez radio/telewizję. Co roku ocenia poziom i jakość programu. Swoją ocenę przedstawia zarządowi spółki i Radzie Mediów Narodowych - informuje Fundacja Wolności. - Wracając do nowych składów. W obydwu radach największą "grupę społeczną" stanowią politycy. W jej składach można wypatrzeć m.in. wicewojewodę, zastępcę prezydenta miasta, wójta, radnych, b. posła i pracownicę biura poselskiego. Na szczęście jest też kilka osób ze świata nauki i organizacji pozarządowych, zajmujących się zawodowo tematem mediów.
Do jednej rady wybrano np. Beatę Stepaniuk-Kuśmierzak - zastępczynię prezydenta Miasta Lublin ds, kultury, sportu i partycypacji, Dorotę Grabowską - rzeczniczkę prasową wojewody lubelskiego, Wojciecha Pokorę - byłego redaktora naczelnego Kuriera Lubelskiego, Marcina Duszka - byłego posla (PiS), Piotra Zawrotniaka - pełniący funkcję sekretarza Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy w Lublinie. Michała Cholewę - burmistrza Piask, Tomasza Rakowskiego - byłego dyrektora TVP Lublin.
Natomiast do drugiej rady wybrano m.in. Justynę Budzyńską - radną Rady Miasta Lublin (klub Prawa i Sprawiedliwości), Andrzeja Maja - wicewojewodę lubelskiego, Marka Wojciechowskiego z Sejmiku Województwa Lubelskiego (klub radnych PiS), Piotra Franaszka - byłego dyrektora Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Grażynę Stachyrę - kierownika Katedry Komunikacji Medialnej UMCS w Lublinie.
Skład rady programowej TVP 3 Lublin
Andrzej Szwabe
Dorota Grabowska
Małgorzata Adamik-Szysiak
Tomasz Rakowski
Wojciech Pokora
Dariusz Kozłowski
Jakub Koper
Magdalena Cirkot
Marcin Duszek
Beata Stepaniuk-Kuśmierzak
Grzegorz Linkowski
Piotr Sawicki
Edyta Lipniowiecka
Michał Cholewa
Piotr Zawrotniak
Skład rady programowej Radia Lublin
Adam Kulik
Grażyna Stachyra
Monika Pietraszkiewicz
Stanisław Wojnarowicz
Wojciech Dec
Andrzej Leńczuk
Ewelina Galant-Woźniak
Justyna Budzyńska
Marek Wojciechowski
Joanna Bartnik
Marek Wieczorek
Piotr Franaszek
Romana Rupiewicz
Andrzej Maj
Małgorzata Nakonieczna
reklama
reklama
reklama
Polecane artykuły:
wróć na stronę główną
ZALOGUJ SIĘ
Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM
e-mail
hasło
Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE
reklama
reklama
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.