Reklama

Reklama

UMCS zorganizuje kurs "Pogotowie Przedmaturalne z Fizyki"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

UMCS zorganizuje kurs "Pogotowie Przedmaturalne z Fizyki" - Zdjęcie główne

UMCS zorganizuje kurs "Pogotowie Przedmaturalne z Fizyki" | foto Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Od 30 stycznia do 20 marca maturzyści będą mogli wziąć udział w bezpłatnym kursie online "Pogotowe Przedmaturalne z Fizyki". Jednym z organizatorów jest Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej,

Reklama

Instytut Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, wspólnie ze Stowarzyszeniem Lubelskie Towarzystwo Edukacyjno-Naukowe i Lubelskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Fizycznego, organizuje coroczny cykl bezpłatnych zajęć dla maturzystów - "Pogotowie Przedmaturalne z Fizyki". To krótki kurs przygotowujący do egzaminu dojrzałości z tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. 

- Chcemy usystematyzować wiedzę uczniów, zwrócić uwagę na najważniejsze zagadnienia wymagane na egzaminie i uzupełnić ewentualne braki. Zakres tematyki zajęć pokrywa całość wymagań maturalnych, ale co istotne na tak krótkim kursie nie omówimy wszystkich problemów mogących pojawić się na maturze. Pogotowie nie zastąpi więc systematycznej nauki, ale wspomoże naukę prowadzoną w szkole średniej - mówi Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS w Lublinie. 

Planowany jest cykl ośmiu spotkań trwających po 2,5 godziny każde, podzielonych na dwie części. Zajęcia będą odbywać się w soboty począwszy od 30 stycznia i potrwają do 20 marca. Spotkania podzielono na bloki poświęcone poszczególnym działom fizyki m.in. fizyce atomowej, mechanice, drganiom, termodynamice, optyce, elektryczności i fizyce jądrowej.W ciągu tygodnia uczniowie będą mogli też skorzystać z dodatkowych konsultacji na grupie "pogotowie przedmaturalne" w serwisie internetowym Facebook.

W tym roku ze względu na ograniczenia epidemiologiczne kurs odbędzie się w formie zdalnych zajęć na platformie MS Teams. Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Dla uczestników kursu, którzy dodatkowo polubią fanpage Pogotowia na Facebooku zostanie utworzona grupa, na której udostępniane będą materiały z zajęć.

Zapisy na kurs są dostępne na stronie https://luten.edu.pl/pogotowie/.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy