Legia Akademicka zajmuje się działaniami na rzecz utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego, edukacją obronną społeczeństwa i promowaniem postaw patriotyczno-obywatelskich. Nie zastępują służb mundurowych, Sił Zbrojnych RP, a zapewniają wsparcie dla ich działań poprzez przygotowywanie fizyczne i psychiczne osób z wiedzą i umiejętnściami oraz doświadczeniem w pracy zespołowej. LA m.in.zabezpieczeła Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej po raz czwarty uczestniczy w programie ochotniczego szkolenia wojskowego studentów „Legia Akademicka". Kandydaci muszą być studentami i mogą to być osoby również z innych uczelni. Poza tym, w szkoleniu mogą wziąć udział osoby, które były lub są żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej i złożyły przysięgę. Dotyczy to tylko w sytuacji, w której zrezygnują ze służby czynnej i zostaną przeniesione do rezerwy do końca stycznia. Żołnierze rezerwy po służbie w WOT lub skończonej służbie przygotowawczej, po zaliczeniu teorii, trafią na szkolenie podoficerskie.
Szkolenie podzielone na 30-godzinną część teretyczną, realizowaną na uczelni i na część praktyczną odbywającą się w wakacje w jednostkach, centrach i ośrodkach wojskowych.
Kandydaci powinni złożyć wniosek na uczelni nie później niż do 15 stycznia w siedzibie Zarządu Uczelnianego Samorządu Studentów UMCS (DS „Babilon”, pokój nr 4, ul. Radziszewskiego 17, 20-036 Lublin), w godzinach 10.00-14.00 od poniedziałku do piątku. Uczelnia zastrzega sobie możliwość wcześniejszego zakończenia rekrutacji, jeśli zostanie wyczerpany limit miejsc na uczestnictwo w szkoleniu teoretycznym.
- Po upływie terminu składania wniosków lub wyczerpaniu miejsc zostanie podany termin spotkania organizacyjnego, na którym zostanie ustalony czas oraz miejsce realizacji zajęć. W związku z ograniczoną liczbą miejsc o zakwalifikowaniu do programu decydować będzie kolejność składania wniosków - czytamy na stronie internetowej UMCS w Lublinie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.