- Lubelska Liga IT jest doskonałym przykładem jak ważne jest wspieranie młodych talentów w dziedzinie nowoczesnych technologii. Rozwój kompetencji cyfrowych naszych uczennic i uczniów to inwestowanie w przyszłość miasta oraz regionu. Cieszy nas ogromne zaangażowanie uczestniczek i uczestników oraz ich opiekunów, które potwierdza, że Lublin obrał odpowiedni kierunek strategii rozwoju, eksponując potencjał oraz stwarzając przychylny klimat dla branży IT - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. oświaty i wychowania.
„Lubelska Liga IT” to konkurs, który obejmował rywalizację między szkołami i uczennicami oraz uczniami biorącymi udział w pilotażu „Lublin – Edukacyjna Przyszłość IT”. Składał się z trzech cotygodniowych etapów, w wyniku których wyłoniono najlepszych dla każdego poziomu ligowego: szkoły podstawowej, liceum i technikum.
Przyznano łącznie 30 nagród ufundowanych przez organizatora konkursu – firmę CyberSkiller, a także partnerów Yubico i ePrinus. Wyróżniono najlepsze uczennice i uczniów, którzy wykazali się dużym zaangażowaniem. Najlepsze szkoły otrzymały dostęp do platformy CyberSkiller na drugi semestr 2024/2025 oraz szkolenie z zakresu cyberświadomości dla nauczycieli, w tym test podatności na ataki zorganizowany przez firmę APT Defend.
- Konkurs to kolejny kamień milowy w programie pilotażowym realizowanym w lubelskich szkołach. Wyniki konkursu i ponad 50 tys. rozwiązanych zadań są dowodem na sukces. Rezultaty pokazują realne szanse na rozwój uczennic i uczniów w ich dalszej drodze edukacyjnej i zawodowej w obszarze IT. Dziękuję wszystkim uczestniczkom i uczestnikom oraz gratuluję laureatkom i laureatom - mówi prof. Bogdan Księżopolski, prezes CyberSkiller, Profesor na Akademii Leona Koźmińskiego.
CZYTAJ TAKŻE: Miasto ruszyło z nowymi projektami dla szkół. "Szkole supermoce" i "EU-geniusze z Lublina"
Kategoria szkoła podstawowa: I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 48 im. Józefa Piłsudskiego,II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami integracyjnymi im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej,III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 21 im. Królowej Jadwigi. Kategoria liceum: I miejsce: II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego,II miejsce: XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania,III miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica. Kategoria technikum: I miejsce: Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki,II miejsce: Zespół Szkół Ekonomicznych im. Augusta i Juliusza Vetterów,III miejsce: Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego.
„Lublin – Edukacyjna Przyszłość IT” to największy program w Polsce, który łączy innowacyjność w realizacji podstawy programowej z informatyki z budowaniem świadomości w zakresie cyberbezpieczeństwa i badaniami naukowymi.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.