Wśród 100 najbardziej ważnych osób w polskiej medycynie na miejscu 40 znalazł się prof. Krzysztof Giannopoulos, a na 67 pozycji prof. Robert Rejdak.
Prof. Krzysztof Giannopoulos jest specjalistą chorób wewnętrznych, hematologii klinicznej i doświadczalnej. Pełni funkcję dyrektora w Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Kieruje Zakładem Hematoonkologii Doświadczalnej. Jest lekarzem kierującym Wieloprofilowym Oddziałem Zachowawczym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie. Pełni funkcję prezesa Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów.
Z kolei prof. Robert Rejdak to specjalista okulistyki. Jest kierownikiem Katedry i Kliniki Okulistyki Ogólnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Banku Rogówki i Tkanek Oka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie. Sprawuje funkcję dyrektora medycznego ESASO - Europejskiej Szkoły Zaawansowanych Badań w dziedzinie Okulistyki z siedzibą główną w Lugano w Szwajcarii. Jest prezesem Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich.
Natomiast na pozycji 40 osób wpływowych w polskim systemie ochrony zdrowia uplasował się prof. Konrad Rejdak, kierujący Katedrą i Kliniką Neurologii USK nr 4 - Uniwersytetu Medycznego. Prof. Konrad Rejdak konsultantem wojewódzkim w dziedzinie neurologii w województwie lubelskim. Do 2024 pełnił funkcję prezesa Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.
- Jak wyjaśniają organizatorzy plebiscytu, w obu kategoriach, kandydatów oceniało 43 ekspertów. Każdy juror otrzymał proponowaną listę kandydatów, ale przed opracowaniem ostatecznego zestawienia mógł zgłosić inne osoby, jego zdaniem, godne wymienienia w tym gronie.Jurorzy oceniali osiągnięcia i dokonania w 2024 r. O zajętym miejscu decydowała liczba otrzymanych punktów - informuje Uniwersytet Medyczny w Lublinie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.