reklama
reklama

Spółka miejska ma zająć się prowadzeniem PSZOK w Lublinie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Spółka miejska ma zająć się prowadzeniem PSZOK w Lublinie - Zdjęcie główne

Spółka miejska ma zająć się prowadzeniem PSZOK w Lublinie | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Lubelskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej ma zająć się prowadzeniem Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, czyli miejsca zbiórki i czasowego magazynowania odpadów. Spółka już wcześniej prowadziła PSZOK. Wartość zamówienia to ponad 2,2 mln zł.
reklama

Urząd Miasta Lublin zamierza "z wolnej ręki" zawrzeć umowę z Lubelskiem Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. na zorganizowanie i prowadzenie Punktu Selektywnego Zbieranie Odpadów Komunalnych.

- Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), ma być miejscem zbiórki i czasowego magazynowania odpadów selektywnie zebranych, zawartych we frakcji odpadów komunalnych dostarczonych przez właścicieli nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi (nieruchomości zamieszkałe). Odpady zebrane w PSZOK będą przekazywane uprawnionemu przedsiębiorcy prowadzącemu działalność w zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów - czytamy w ogłoszeniu Urzędu Miasta. 

Będą tam przyjmowane odpady m.in. budowlane, rozbiórkowe, pochodzące z montażu i remontu, meble, wielkogabarytowe, zużyte opony. Punkt ma być utworzony na terenie należącym do wykonawcy, na ogrodzonym i utwardzonym placu, gdzie staną kontenery i będzie możliwy dojazd samochodów. Teren ma być też oświetlony i wyposażony w monitoring. W pobliżu musi znajdywac się pomeiszczenie biurowo-socjalne. Z kolei same kontenery należy opróżniać, tak, żeby nie były przepełnione, a co za tym idzie - by zapewnić ciągłość dostarczania odpadów. 

Szacunkowa wartość zamówienia to ponad 2,2 mln zł. 

LPGK jest spółką miejską, która administruje m.in. cmentarzami komunalnymi i szaletami miejskimi w Lublinie. Prowadziła już wcześniej PSZOK. Poza tym gospodarowała 10 kamienicami na Starym Mieście.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama