Reklama

Reklama

Region: Bliżej do budowy ekspresówki S19 koło Radzynia, Kocka i Lubartowa

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Za Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad kolejne kroki w kierunku budowy odcinków drogi ekspresowej S19 w powiatach lubartowskim i radzyńskim.

Reklama

Odwołali się, a potem wygrali przetarg

Konsorcjum Rubau i Poltores - to ono złożyło najkorzystniejszą ofertę w powtórzonym przetargu na zaprojektowanie i budowę 16-kilometrowego odcinka trasy S19 pomiędzy Lubartowem a Kockiem w powiecie lubartowskim. Oferta opiewa na 390,7 mln zł.

Przetarg na to zadanie GDDKiA ogłosiła już w ub.r. Wpłynęło wtedy dziewięć ofert od firm zainteresowanych wykonaniem zadania. Zaproponowane ceny wahały się od 390,7 do 461,2 mln zł. Na ocenę wpływ miały nie tylko cena, ale i m.in. termin realizacji. W lutym wybrano wykonawcę - Strabag. Od tej decyzji odwołało się konsorcjum Rubau i Poltores. Krajowa Izba Odwoławcza uzględniła odwołanie.

Przetarg został unieważniony. 28 czerwca GDDKiA dokonała ponownego wyboru najkorzystniejszej oferty, tym razem wskazując na tę od konsorcjum Rubau i Poltores. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem GDDKiA, umowa z wykonawcą zostanie podpisana w br.

Odcinek o długości ok. 15,8 km, między końcem obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej a węzłem Lubartów Północ, przebiegać będzie w ok. 70 proc. nowym śladem, głównie terenami rolnymi. Na początkowym fragmencie (ok. 3 km) pobiegnie istniejącym korytarzem drogi krajowej nr 19.

Na wysokości jeziora Kunów powstanie węzeł Firlej. Następnie trasa od wschodniej strony ominie miasto i jezioro Firlej, a także okoliczne lasy. Na pozostałym obszarze droga pobiegnie równolegle do istniejącej drogi krajowej nr 19. Przed Lubartowem zaplanowano dwa Miejsca Obsługi Podróżnych - MOP Mieczysławka oraz MOP Wola Lisowska.

 

Ekspresowo od Kocka na północ

GDDKiA wskazała także najlepszą ofertę wykonania odcinka S19 między Radzyniem i Kockiem. Wygrała firma Polaqua, która zaproponowała zaprojektowanie i zbudowanie eskpresówki o długości 18,1 km za 626,5 mln zł. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał za zadanie zaprojektowanie i wybudowanie nowej drogi w ciągu 36 miesięcy od podpisania umowy, z wyłączeniem okresów zimowych w czasie robót budowlanych.

Dwujezdniowa trasa ekspresowa na odcinku Radzyń Podlaski - Kock powstanie w istniejącym korytarzu drogi krajowej nr 19. W ramach zadania wybudowane zostanie m.in. dwujezdniowe obejście Radzynia Podlaskiego. Zaplanowano także dwa węzły drogowe - Radzyń Podlaski Południe (na skrzyżowaniu z DK63) oraz Borki. Planowane są też dwa Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP Sitno i MOP Paszki), mosty, wiadukty, przejścia dla dużych i małych zwierząt oraz drogi dojazdowe i lokalne.

Artykuł pochodzi z portalu lubartow.24wspolnota.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy