Reklama

Reklama

Powiększy się grono Ambasadorów Województwa Lubelskiego. W sobotę uroczysta gala

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UMWL

Powiększy się grono Ambasadorów Województwa Lubelskiego. W sobotę uroczysta gala - Zdjęcie główne

Powiększy się grono Ambasadorów Województwa Lubelskiego. W sobotę uroczysta gala | foto UMWL

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W Centrum Spotkania Kultur odbędzie się Gala nadania Tytułów Honorowych Ambasadora Województwa Lubelskiego 2021 oraz wręczenia certyfikatów XVI edycji projektu gospodarczego Marka „Lubelskie”.

Reklama

W sobotę (27 sierpnia) o godz. 19.00 w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się gala 23. edycji tytułu Ambasador Województwa Lubelskiego za 2021 rok. W trakcie wydarzenia zostaną również wręczone certyfikaty Marka „Lubelskie”. Gwiazdą gali będzie wokalistka Ania Dąbrowska, która otrzymała statuetkę w 2019 roku. 

Od 1999 roku tytuł honorowy Ambasadora Województwa Lubelskiego przyznawany jest w trzech kategoriach: osobie, firmie i instytucji za szczególny wkład w promowanie Lubelszczyzny w kraju i poza jej granicami. Wśród nagrodzonych w poprzednich latach są m.in.: Budka Suflera, Ewa Dados, Jacek Bąk, Krzysztof Cugowski, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie, Mostostal Puławy S.A. w Puławach, Zakłady Azotowe Puławy S.A., Katolicki Uniwersytet Lubelski czy Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

- Już 67 osób i instytucji otrzymało honorowy tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego. Gala jest niezwykle uroczystym wydarzeniem, podczas którego chcemy nagrodzić wszystkich, którzy z dumą promują nasze województwo -tłumaczy marszałek Województwa Lubelskiego, Jarosław Stawiarski.

W trakcie gali zostaną również wręczone certyfikaty Marka „Lubelskie” pięciu firmom – czterem z branży spożywczej i jednej produkcyjnej. W ciągu 16. edycji wyróżnienie to otrzymało 91 przedsiębiorstw prezentujących najwyższy poziom produktów i usług wytwarzanych na terenie Lubelskiego. O certyfikat mogą się ubiegać przedsiębiorstwa, które działają na rynku lubelskim od przynajmniej dwóch lat, a ich produkty i usługi wyróżniają się wysoką jakością i innowacyjnością. Firmy muszą również działać z poszanowaniem środowiska naturalnego. Tegoroczni laureaci to: Barbara Rusiecka-Górniak (Czarna Malina); Ekologiczne Gospodarstwo „Pod Kasztanem” Robert Janowski; K&M Business Marek Korczyk; Winnica Kazimierskie Wzgórza Marek Rak, Bogumiła Rak; Wrap Masters Sp. z o.o.

W 2021 roku tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego 2020 przyznano Fabryce Cukierków Pszczółka, Organizacji Środowiskowej AZS Województwa Lubelskiego i prof. Krzysztofowi Tomasiewiczowi, kierownikowi Kliniki Chorób Zakaźnych SPSK1 w Lublinie. Honorowe tytuły dostały sportsmenki, które reprezentowały województwo lubelskie na Olimpiadzie w Tokio: lekkoatletki Malwina Kopron i Małgorzata Hołub-Kowalik oraz trenująca wspinaczkę sportową Aleksandra Mirosław.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy