Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: Można już zgłaszać kandydatów na Ambasadorów Województwa Lubelskiego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Województwo lubelskie: Można już zgłaszać kandydatów na Ambasadorów Województwa Lubelskiego - Zdjęcie główne

Można już zgłaszać kandydatów na Ambasadorów Województwa Lubelskiego | foto Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszył nabór kandydatów do XXIII edycji konkursu "Ambasador Województwa Lubelskiego” za rok 2021. Tytuł przyznawany jest przez Województwo Lubelskie osobom, instytucjom i firmom, które w ciągu minionego roku poprzez swoją działalność, miały wkład w promocję regionu w kraju lub za granicą.

Reklama

Województwo lubelskie ma obecnie 72 Ambasadorów. Ten tytuł przyznawany jest od 1999 roku w trzech kategoriach - osobie, instytucji i firmie, za istotny wkład w promocję Lubelskiego. Wśród nagrodzonych w poprzednich latach są m.in.: Budka Suflera, Anna Dąbrowska, Krzysztof Cugowski, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie, Zakłady Azotowe Puławy S.A., Katolicki Uniwersytet Lubelski czy Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej.

W trakcie tegorocznej gali ta prestiżowa statuetka trafiła do Kierownika Kliniki Chorób Zakaźnych Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie prof. dr n. med. Krzysztofa Tomasiewicza (w kategorii osoba), Organizacji Środowiskowej Akademickiego Związku Sportowego Województwa Lubelskiego (w kategorii instytucja), a także do Fabryki Cukierków PSZCZÓŁKA Sp. z o.o. w Lublinie (w kategorii firma). Tytułem „Ambasador Specjalny Województwa Lubelskiego 2020” wyróżnione zostały również uczestniczki Olimpiady w Tokio: Małgorzata Hołub - Kowalik (sztafeta 4x400 metrów), Małgorzata Hołub - Kowalik (sztafeta 4x400 metrów) i Aleksandra Mirosław (wspinaczka sportowa).

- Tytuł Ambasadora to wyraz naszej wdzięczności za promowanie regionu na arenie krajowej i międzynarodowej. Docenienie osiągniętych sukcesów naukowych, artystycznych, sportowych, gospodarczych, ale także tych w działalności społecznej - wyjaśnia Jarosław Stawiarski, marszałek Województwa Lubelskiego.

Prawo zgłaszania kandydatur mają: jednostki samorządu terytorialnego (rady gmin, miast i powiatów), organizacje i instytucje społeczno-kulturalne, naukowe i gospodarcze. Wniosek o przyznanie tytułu "Ambasador Województwa Lubelskiego” powinien zawierać dane kandydata: imię i nazwisko, bądź nazwę instytucji lub firmy, datę założenia (w przypadku firmy, instytucji) oraz szczegółowe uzasadnienie zgłaszanej kandydatury (udokumentowana charakterystyka osiągnięć, notka biograficzna). Zgłoszenia kandydatur należy dokonać wyłącznie w formie elektronicznej (skan wraz z podpisem/pieczątką) oraz dodatkowo w wersji edytowalnej. Oba dokumenty trzeba przesłać na adres: [email protected] Termin zgłaszania kandydatur mija 15 stycznia 2022 roku.

Wyboru laureatów dokona kapituła w skład, której wchodzi zarząd województwa lubelskiego, wojewoda lubelski, przewodniczący sejmiku województwa oraz przedstawiciele lubelskich mediów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy