- To już 26. edycja wręczenia honorowych tytułów Ambasador Województwa Lubelskiego. To dowód, że jako region mamy się czym pochwalić. Lubelskie staję się coraz silniejsze, m.in. dzięki przedsiębiorcom, których produkty i usługi są na najwyższym poziomie zdobywając uznanie w kraju i na świecie. Moc naszego regionu to także wyjątkowi ludzie, nieprzeciętne osobowości, przedsiębiorcy, artyści, sportowcy, którzy potrafią zainteresować swoją działalnością i sukcesami szerokie grono odbiorców. Rola Ambasadora polega właśnie na reprezentowaniu marki, jaką jest Województwo Lubelskie - mówił marszałek Jarosław Stawiarski.
Podczas Gali wręczane były certyfikaty projektu gospodarczego Marka Lubelskie kolejnym laureatom z regionu. Do tego projektu dołączyło kolejnych siedem firm z regionu: KABAKO GRUPPE Sp. z o.o. z siedzibą w Opolu Lubelskim Bio Berry Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie Stal–Tech Sp. z o.o. z siedzibą w Łążku Ordynackim k. Janowa Lubelskiego Roztoczański Związek Pszczelarzy Tomaszów Lubelski z siedzibą w Tomaszowie Lubelskim BIMIZ FOOD Sp. z o.o. z siedzibą w Radzyniu Podlaskim Arcus Systemy Informatyczne Sp. z o.o. z siedzibą Lublinie Kolejowy Serwis Mobilny Sp. z o.o. z siedzibą w Małaszewiczach Dużych
Projekt gospodarczy Marka Lubelskie realizowany jest od 2007 roku. Jest formą promocji dla firm prowadzących działalność gospodarczą w województwie lubelskim. Zastrzeżony znak towarowy jest symbolem jakości, innowacyjności i dbałości o środowisko naturalne. Certyfikatem Marka Lubelskie wyróżniono już 113 firm.
Z kolei tytuł i statuetkę Ambasadora Województwa Lubelskiego otrzymało dotychczas 88 osób, instytucji i firm, reprezentujących bardzo różne obszary działalności. W tym gronie mamy również 9 ambasadorów specjalnych. Wśród wyróżnionych podmiotów są lubiani artyści, mistrzowie sportu, uznani naukowcy, ale także zasłużone dla polskiej nauki uczelnie wyższe i instytuty badawcze. Sbą też bardzo silne w swoich branżach przedsiębiorstwa, mające wysoką pozycję na krajowym rynku i śmiało wchodzące na rynki zagraniczne. To artyści, sportowcy, naukowcy, lekarze, menadżerowie, ale także uczelnie, instytuty oraz przedsiębiorstwa osiągające spektakularne sukcesy w swoich dziedzinach. To nasi Ambasadorowie sławiący województwo w kraju i poza jego granicami.
Nominowani w kategorii FIRMA 2024: Fabryka Kabli ELPAR Spółka z. o.o. w Parczewie MOTOR LUBLIN S.A. Wytwórnia Makaronu Domowego „POL-MAK” S.A. Nominowani w kategorii INSTYTUCJA 2024: Caritas Archidiecezji Lubelskiej Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Lecznicze w Lublinie Nominowani w kategorii OSOBA 2024: Aleksandra Mirosław Tomasz Momot Julia Szeremeta.
Tegoroczni laureaci Gali Ambasadora to: w kategorii FIRMA – Wytwórnia Makaronu Domowego „POL-MAK” S.A. Wiodący producent makaronów w Polsce. Firma założona w 1995 r. z siedzibą w Ludwinie. POL-MAK to jeden z czołowych pracodawców w regionie. Firma angażuje się też w inicjatywy charytatywne i edukacyjne. Wśród licznych nagród i wyróżnień, potwierdzających wkład w innowacyjność i rozwój gospodarki, posiada certyfikat Marka Lubelskie oraz nagrodę „Międzynarodowy sukces w obszarze regionów TRÓJMORZA”.
W kategorii INSTYTUCJA – Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Lecznicze w Lublinie WOMP obchodził w 2024 roku jubileusz 60-lecia istnienia. Był to też czas zakończenia wielu inwestycji. Oddanie nowego bloku C, a także centralnej rejestracji w bloku D i wyremontowanego bloku A zdecydowanie poprawiło jakość i dostępność usług dla pacjentów Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej. Zyskali wszyscy pacjenci, w tym niepełnosprawni, polepszył się też komfort pracy personelu. Ośrodek jest liderem w obszarze medycyny pracy, integruje środowisko naukowe i branżę medyczną poprzez organizację szkoleń i konferencji oraz kształcenie podyplomowe kadr medycznych.
W kategorii OSOBA – Aleksandra Mirosław - multimedalistka w dyscyplinie wspinaczka sportowa na czas; zdobywczyni jedynego złotego medalu olimpijskiego dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, na których ustanowiła rekord świata 6,06 sekundy. Wielokrotnie biła rekordy świata, zdobywając najwyższe laury mistrzostw świata, mistrzostw świata juniorów i mistrzostw Europy. Jest zwyciężczynią plebiscytów: Najlepszy Sportowiec Roku 2024 Województwa Lubelskiego oraz Najlepszy Sportowiec Polski 2024 „Przeglądu Sportowego”. Pochodzi z lubelskiej sportowej rodziny: mama trenowała siatkówkę, ojciec sztuki walki, a siostra wspinaczkę. Jej najbliższym współpracownikiem i trenerem jest mąż Mateusz.
Dodatkowo kapituła postanowiła uhonorować tytułem AMBASADORA SPECJALNEGO jeszcze jedną instytucję – Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Caritas to katolicka organizacja pozarządowa działająca na Lubelszczyźnie od 1991 roku, stawia sobie za cel niesienie pomocy osobom potrzebującym, znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej lub życiowej. Caritas dofinansowuje posiłki w szkołach i placówkach wychowawczych, funduje stypendia dla uczniów szkół podstawowych i średnich, wspiera seniorów oraz chorych i niepełnosprawnych poprzez warsztaty terapii, wczaso-rekolekcje, domowe hospicjum i wiele innych dzieł. W ostatnich latach lubelska Caritas pomagała ofiarnie uchodźcom wojennym oraz uczestniczy w działaniach humanitarnych na Ukrainie, a od jesieni ubiegłego roku niesie pomoc powodzianom na Dolnym Śląsku.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.