reklama
reklama

Ponad 17,5 tys. osób ma już Lubelską Kartę Miejską

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ponad 17,5 tys. osób ma już Lubelską Kartę Miejską - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaOd kilku miesięcy funkcjonuje Lubelska Karta Miejska, czyli program lojalnościowy, którego ideą jest premiowanie osób płacących podatki. Nadano już ponad 17,5 znaczników.
reklama

Ponad 17,5 tys. znaczników

Z końcem roku minie pięć miesięcy od wdrożenia przez Miasto Lublin Lubelskiej Karty Miejskiej. Umożliwia ona korzystanie z oferowanych przez partnerów projektu, ulg, rabatów i zniżek na usługi i produkty np. zniżki za bilety komunikacji miejskiej. Odkąd wprowadzono LKM nadano ponad 17,5 tys. znaczników, a w Program angażuje się 50 partnerów. Władze miasta zaznaczają, że duże zainteresowanie LKM ze strony mieszkańców, potwierdza, że program spełnia swoją funkcję. Dodają, że ideą LKM jest premiowanie osób, które płacą podatki w Lublinie i przyczyniają się w ten sposób do wzrostu dochodów miasta i jego rozwoju. 

reklama

- Posiadanie Lubelskiej Karty Miejskiej umożliwia liczne ulgi w takich obszarach, jak kultura, sport i rekreacja, oświata, zdrowie, gastronomia, handel oraz komunikacja miejska. Osoby, które przystąpiły do miejskiego programu lojalnościowego mogą kupić bilety okresowe w takich samych cenach jak dotychczas, mimo obowiązującej od połowy października zmiany cennika - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Dla kogo jest Lubelska Karta Miejska?

Do programu mogą przystąpić osoby, które rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie Lublina i deklarują w zeznaniu podatkowym jako miejsce swojego zamieszkania Gminę Lublin, bez względu na to, czy osiągają dochód. Program jest również adresowany do osób, które rozliczają podatek rolny z tytułu prowadzonego gospodarstwa rolnego i deklarują jako miejsce zamieszkania Gminę Lublin. Z programu mogą skorzystać mieszkańcy Lublina, którzy nie osiągają dochodów opodatkowanych, a są objęci działaniami społecznymi prowadzonymi przez Miasto. Do programu są włączone dzieci tych osób do ukończenia 18. roku życia, a w przypadku kontynuowania nauki - do 26. roku życia, a także dzieci i młodzież przebywające w miejskich placówkach pieczy zastępczej lub rodzinnej. Dzieci, które nie ukończyły 6 lat, mają prawo do korzystania ze zniżek i ulg w ramach programu na podstawie LKM nadanej rodzicowi albo opiekunowi prawnemu.

reklama

Wnioski o nadanie

Osoby mające Kartę Biletu Elektronicznego wystarczy, że złożą wniosek o nadanie LKM. Osoby nie posiadające KBE, powinny zawnioskować o tę Kartę, a następnie o zakodowanie na niej LKM. Przy składaniu wniosku konieczne jest okazanie dokumentu ze zdjęciem i w zależności od posiadanego uprawnienia do wydania LKM, dokumentu potwierdzającego takie uprawnienie. Dla większości mieszkańców to pierwsza strona zeznania podatkowego za ostatni rok podatkowy wraz z potwierdzeniem złożenia zeznania podatkowego we właściwym dla Gminy Lublin Urzędzie Skarbowym albo Urzędowym Potwierdzeniem Odbioru (UPO). Co ważne, należy pamiętać, żeby numer na UPO, był zgodny z numerem wygenerowanym na złożonym dokumencie PIT.

Wnioski o nadanie LKM są przyjmowane w Punktach Obsługi ZTM i w funkcjonujących Biurach Obsługi Mieszkańców. Osoby, które są już użytkownikami Karty Biletu Elektronicznego i nie mają potrzeby jej wyrobienia, mogą skorzystać z usług BOM-ów, zlokalizowanych przy ul. Wieniawskiej, Filaretów, Szaserów i Kleeberga. Punkty te są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7.45-15.15. Natomiast punkty prowadzone przez ZTM obsługują klientów w godzinach 7.15-16.45. Przed wizytą warto wcześniej wypełnić wniosek i skompletować niezbędne dokumenty. Dodatkowo, w przypadku upoważnienia kogoś do złożenia wniosku o nadanie Lubelskiej Karty Miejskiej, należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo.

reklama

Lubelska Karta Miejska jest zapisywana na dotychczas funkcjonującej imiennej Karcie Biletu Elektronicznego i nie ma fizycznego, graficznego znacznika wskazującego na korzystanie z Programu. Informacja o tym będzie „zaszyta” wewnątrz Karty w formie elektronicznego identyfikatora. LKM jest nadawana bezpłatnie, na czas określony. Jeśli wniosek zostanie złożony do 30 kwietnia przyszłego roku, to będzie ona ważna do końca 2021 roku.

LUBIKA

- Lubelska Karta Miejska to, obok loterii Rozlicz PIT w Lublinie, kolejny miejski program premiujący mieszkańców, którzy płacą podatki w Lublinie. Program stanowi również pierwszy element nowego systemu Biletu Elektronicznego Komunikacji Aglomeracyjnej (LUBIKA), w ramach którego powstają nowoczesne, niedostępne dotychczas w lubelskiej komunikacji miejskiej rozwiązania i metody pobierania opłat. System jest na etapie wdrażania. Jego uruchomienie planowane jest w sierpniu 2021 r. - informuje Katarzyna Duma, rzecznik prasowy prezydenta Miasta Lublin.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama