Reklama

Reklama

Lublin: Już ok. 27 tys. znaczników Lubelskiej Karty Miejskiej. Są też uproszczenia w programie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Już ok. 27 tys. znaczników Lubelskiej Karty Miejskiej. Są też uproszczenia w programie - Zdjęcie główne

Już ok. 27 tys. znaczników Lubelskiej Karty Miejskiej. Są też uproszczenia w programie | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko 27,4 tys. nadanych znaczników oraz katalog ulg oferowany przez ok. 60 firm i instytucji – to statystyki działającej od prawie dwóch lat Lubelskiej Karty Miejskiej. Miasto wprowadziło teraz uproszczenie.

Reklama

Osoby, które chcą nadal korzystać z Lubelskiej Kraty Miejskiej, która uprawnia do korzystania ze zniżek, powinny do końca czerwca złożyć wniosek o przedłużenie LKM. Dla ułatwienia tej procedury Miasto uruchomiło formularz online.

- Uprościliśmy sposób przedłużania Lubelskiej Karty Miejskiej w zakresie wniosków internetowych. Modyfikacja polega na opracowaniu nowego, intuicyjnego formularza, pozwalającego w łatwy sposób wypełnić oraz przesłać dokumenty potwierdzające prawo do dalszego korzystania z Karty. Wniosek ten wpływa bezpośrednio na Internetową Skrzynkę Podawczą Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, co dodatkowo ułatwia komunikację z wnioskodawcą. Zachęcam wszystkich zainteresowanych do skorzystania z nowego narzędzia i dopełnienia formalności koniecznych do dalszego korzystania z miejskiego programu lojalnościowego. Posiadanie Lubelskiej Karty Miejskiej umożliwia liczne ulgi w takich obszarach jak kultura, sport i rekreacja, oświata, zdrowie, gastronomia, handel oraz komunikacja miejska - mówi Andrzej Wojewódzki, sekretarz Miasta Lublin.

Identyfikatory Lubelskiej Karty Miejskiej, których ważność upłynęła 31 grudnia 2021 r. automatycznie przedłużono do końca czerwca. W celu dalszego korzystania z programu, należy złożyć wniosek o przedłużenie LKM. Można to zrobić na dwa sposobyelektronicznie, poprzez stronę internetową w Portalu Pasażera LUBIKA lub  osobiście, składając wniosek w formie pisemnej w Punktach Obsługi ZTM lub w jednym z Biur Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin.

Wniosek o wydanie LKM po raz pierwszy składa się wyłącznie w formie pisemnej w Biurze Obsługi Klienta lub Punkcie Sprzedaży Biletów ZTM w Lublinie (ul. Nałęczowska 14 i Zielona 5) albo w jednym z pięciu Biur Obsługi Mieszkańców UM Lublin, zlokalizowanych przy ulicach: Wieniawska 14, Filaretów 44, Szaserów 13-15, Kleeberga 12a oraz Wolska 11.

Lubelska Karta Miejska to program lojalnościowy dla mieszkańców, którzy odprowadzają podatki w Lublinie. Zainteresowani mogą złożyć wniosek o nadanie znacznika w systemie Lubika, gdy ich identyfikatorem jest karta Lubika lub jej odpowiednik - aplikacja mobilna. Do programu mogą przystąpić osoby, które rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie Lublina i deklarują w zeznaniu podatkowym jako miejsce swojego zamieszkania Gminę Lublin, bez względu na to, czy osiągają dochód. Program jest również adresowany do osób, które rozliczają podatek rolny z tytułu prowadzonego gospodarstwa rolnego i deklarują jako miejsce zamieszkania Gminę Lublin. Z programu mogą skorzystać także mieszkańcy Lublina, którzy nie osiągają dochodów opodatkowanych, a są objęci działaniami społecznymi prowadzonymi przez Miasto. Do programu są włączone także dzieci tych osób do ukończenia 18. roku życia, a w przypadku kontynuowania nauki – do 26. roku życia, a także dzieci i młodzież przebywające w miejskich placówkach pieczy zastępczej lub rodzinnej. Dzieci, które nie ukończyły 6 lat, mają prawo do korzystania ze zniżek i ulg w ramach programu na podstawie Lubelskiej Karty Miejskiej nadanej rodzicowi albo opiekunowi prawnemu.

Karta jest zapisywana w systemie Lubika, jako elektroniczny znacznik w koncie pasażera, na wniosek osoby zainteresowanej, rodzica/opiekuna lub osoby uprawnionej. Jest nadawana bezpłatnie i na czas określony. Powstała także dedykowana strona internetowa lubika.lublin.eu, na której dostępne są niezbędne dokumenty, regulamin Lubelskiej Karty Miejskiej, najczęściej zadawane pytania oraz wszelkie informacje dotyczące projektu. Istnieje tam również możliwość sprawdzenie ważności nadanej już wcześniej Lubelskiej Karty Miejskiej. Uruchomienie programu Lubelskiej Karty Miejskiej i rozpoczęcie przyjmowania wniosków o nadanie znacznika nastąpiło 31 lipca 2020 r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy