reklama
reklama

Naukowcy z UMCS w Lublinie nagrodzeni przez Ministra Edukacji i Nauki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia - UMCS w Lublinie

Naukowcy z UMCS w Lublinie nagrodzeni przez Ministra Edukacji i Nauki - Zdjęcie główne

Naukowcy z UMCS w Lublinie nagrodzeni przez Ministra Edukacji i Nauki | foto Wikipedia - UMCS w Lublinie

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Trzech nauczycieli akademickich z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zostało laureatami nagród Ministra Edukacji i Nauki. Nagrody otrzymali: dr hab. Katarzyna Radzik-Maruszak, dr hab. Alicja Snoch-Pawłowska i dr hab. Jerzy Wielbo.
reklama

Nagrody przyznawane są w 5 kategoriach: za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz całokształt dorobku.

Nagrodę w kategorii "za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej" otrzymała dr hab. Katarzyna Radzik-Maruszak z Katedry Administracji Publicznej Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UMCS. Nagrody w tej kategorii są przyznawane m.in. za: prowadzenie badań naukowych, w wyniku których została zdobyta nowa wiedza nienastawiona na bezpośrednie zastosowanie komercyjne bądź nowa wiedza i umiejętności nastawione na opracowywanie nowych produktów, procesów lub usług, lub wprowadzanie do nich znaczących ulepszeń, prowadzenie prac rozwojowych, w wyniku których nabyto, połączono, ukształtowano lub wykorzystano dostępną aktualnie wiedzę lub posiadane umiejętności, prowadzenie twórczości artystycznej, w wyniku której powstało dzieło artystyczne materialne lub niematerialne, w tym artystyczne wykonanie, stanowiące znaczący wkład w rozwój kultury, kierowanie zespołami badawczymi. Łącznie MEIN nagrodziło w tej kategorii 71 osób w tym przynano 31 nagród indywidualnych i zespołowych. 

W kategorii "za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności dydaktycznej" nagrodę otrzymała dr hab. Alicja Snoch-Pawłowska, prof. Uczelni z Katedry Grafiki Warsztatowej Instytutu Sztuk Pięknych UMCS, Dziekan Wydziału Artystycznego UMCS. W tej kategorii działalności dydaktycznej oceniana jest aktywność w zakresie kształcenia i wychowywania studentów oraz kształcenia doktorantów i promowania kadr dydaktycznych. Wyróżnieni prowadzą kształcenie specjalistyczne służące rozwojowi gospodarczemu i społecznemu regionu lub kraju, a także są autorami lub współautorami wybitnych i innowacyjnych podręczników akademickich. Za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności dydaktycznej przyznano 9 nagród indywidualnych i zespołowych (65 osób).

Za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności wdrożeniowej został nagrodzony dr hab. Jerzy Wielbo, prof. Uczelni z Katedry Genetyki i Mikrobiologii Instytutu Nauk Biologicznych Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS. W tej kategorii uznaje się: praktyczne wykorzystanie wyników badań naukowych lub prac rozwojowych, w szczególności w działalności przemysłowej, naukowej lub handlowej, komercjalizację wyników działalności naukowej oraz know-how związanego z tymi wynikami, wdrożenie oryginalnego osiągnięcia projektowego, technologicznego lub artystycznego. W tym zestawieniu przyznano 10 nagród indywidualnych i zespołowych. Łącznie wyróżnienie otrzymało 26 osób.

- W 2020 r. do ministerstwa wpłynęły 124 wnioski o przyznanie nagród, z czego do oceny merytorycznej zespołu doradczego zostało zakwalifikowanych 111. Minister Edukacji i Nauki podjął decyzję o przyznaniu 74 nagród, w tym 57 indywidualnych i 17 zespołowych - informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS w Lublinie.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama