reklama
reklama

Miliony na centrum zdrowia dla dzieci i młodzieży. Ma pomóc w leczeniu zdrowia psychicznego

Opublikowano:
Autor:

Miliony na centrum zdrowia dla dzieci i młodzieży. Ma pomóc w leczeniu zdrowia psychicznego - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaW Lublinie ma powstać Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży. Łączny koszt inwestycji ma wynieść 17 mln euro.
reklama

Umowa została podpisana pomiędzy Szpitalem Neuropsychiatrycznym im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie a Kuratorium Oświaty w Lublinie.

- Dostrzegamy po pandemii osłabioną kondycję psychiczną dzieci i młodzieży, i widzimy potrzebę skrócenia dystansu między młodym człowiekiem a psychologiem czy psychiatrą. Zwiększenie obecności psychologów nie wystarczy, bo specjaliści potrzebują ciągłego doskonalenia. Ten projekt ma szansę na te potrzeby odpowiedzieć. Dodatkowo dzieci i młodzież uzyskają dostęp do psychologów oraz specjalistycznej opieki i terapii - powiedziała podczas piątkowej konferencji prasowej Teresa Misiuk, Lubelska Kurator Oświaty.

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek podkreślił, że projekt nowego centrum wpłynie na możliwość lepszej pomocy w zakresie psychologicznym dzieci i młodzieży. - Tych problemów jest coraz więcej, na co mają wpływ zmiany cywilizacyjne, a my, jako dorośli, jesteśmy zobowiązani pomóc. Na mocy porozumienia stworzymy regionalne centrum, które będzie świadczyło dodatkowe wsparcie psychologiczne - mówił szef resortu edukacji.

reklama

Miliony na leczenie zdrowia psychicznego. Powstanie nowe centrum

Jarosław Stawiarski marszałek Województwa Lubelskiego podkreślił, że centrum powstanie w ramach funduszy europejskich. Nowoczesny budynek ma kosztować 10 mln euro, a 7 mln euro zostanie przeznaczone na szkolenie i diagnozę dzieci i młodzieży.

Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży powstanie przy szpitalu neuropsychiatrycznym w Lublinie. Poza nowoczesnym budynkiem w ramach tego projektu otworzonych zostanie 120 punktów pomocy psychologicznej w placówkach edukacyjnych oraz poradni psychologicznych w Cholewiance, Chełmie, Radecznicy czy Suchowoli.

reklama

- Proponujemy innowacyjne w skali kraju rozwiązanie systemowe, podzielone na trzy poziomy: leczenie szpitalne, stworzenie poradni zdrowia psychicznego i dziennych oddziałów oraz najważniejszy - udzielenie wsparcia środowiskowego dla dzieci i młodzieży szkolnej. To wsparcie zostanie też skierowanie do rodziców i nauczycieli. To mają być działania kompleksowe i skoordynowane, które pozwolą objąć kuratelą jak największą liczbę szkół w województwie - dodał Piotr Dreher, dyrektor Szpitala Neuropsychiatrycznego im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama