Reklama

Reklama

Miasto Lublin będzie współpracować z warszawską uczelnią

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Miasto Lublin będzie współpracować z warszawską uczelnią - Zdjęcie główne

Miasto Lublin będzie współpracować z warszawską uczelnią | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Promowanie i rozwijanie wspólnych działań pomiędzy środowiskiem naukowym, biznesem, a samorządem - to cele podpisanego porozumienia o współpracy Miasta Lublin i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Reklama

- Dotychczasowa współpraca Miasta Lublin ze środowiskiem akademickim koncentrowała się na podejmowaniu szeregu ważnych inicjatyw realizowanych zarówno z publicznymi, jak i prywatnymi uczelniami Lublina. Porozumienie podpisane ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie potwierdza otwartość Lublina na nowe przedsięwzięcia i rozpoczyna współpracę ponadregionalną. Świadczy również o silnej pozycji miasta jako ośrodka naukowego i akademickiego. W ostatnich latach szczególnie ważna jest współpraca na linii samorząd - uczelnie - biznes, która przynosi wymierne korzyści w postaci innowacyjnych projektów docenianych na całym świecie - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Miasto Lublin i Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zdecydowały o wzmocnieniu działań w zakresie budowania międzyregionalnych relacji z otoczeniem społeczno-gospodarczym i rozwoju samorządności. Postanowienia porozumienia realizowane będą m.in. poprzez organizację wspólnych inicjatyw, takich jak konferencje i publikacje naukowe oraz specjalistyczne badania i analizy. Zgodnie z założeniami podejmowane będą także działania na rzecz promocji obydwu środowisk. Współpraca ma umożliwić nie tylko połączenie potencjału naukowo-badawczego obydwu ośrodków, ale też obustronną promocję aktualnych i przyszłych projektów.

- Podpisanie porozumienia między Szkołą Główną Handlową w Warszawie a Miastem Lublin jest kolejnym krokiem w zacieśnianiu współpracy między samorządami a instytucjami szkolnictwa wyższego. Krok ten wpisuje się w szerszy kontekst. Od ponad roku SGH współpracuje z Unią Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza. Studenci SGH, podobnie jak studenci lubelskich uczelni, będą mieli możliwość odbycia stażu w Urzędzie Miasta Lublin. SGH będzie także wspierać i dzielić się swoim doświadczeniem przy wdrażaniu Strategii Lublin 2030 - mówi dr hab. Piotr Wachowiak, rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy