Reklama

Reklama

Lublin: Zmian w ruchu na skrzyżowaniu ul. Zana nie będzie. Prosiła o nie radna i Rada Dzielnicy Rury

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Screen - Google Maps

Lublin: Zmian w ruchu na skrzyżowaniu ul. Zana nie będzie. Prosiła o nie radna i Rada Dzielnicy Rury - Zdjęcie główne

Skrzyżowanie ul. Zana i Jana Sawy | foto Screen - Google Maps

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina O wprowadzenie zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Zana i Jana Sawy poprosiła jedna z radnych miejskich. Jednak Ratusz nie widzi potrzeby takich zmian na chwilę obecną.

Reklama

Radna miejska Małgorzata Suchanowska (klub Prawa i Sorawiedliwości) skierowała do władz miasta interpelację. Chodzi o propozycję zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Jana Sawy i Tomasza Zana. Wyjaśniła, że w kwietniu Rada Dzielnicy Rury uchwaliła propozycję takiej zmiany.

- Utrudnienia związane z korkowaniem skrzyżowania i wyjazdu z ul. J. Sawy spowodowały, iż Rada Dzielnicy pragnie rozwiązać problem mieszkańców. Proponowana zmjana umożliwi płynność ruchu na ulicach Jana Sawy i Tomasza Zana - napisała radna.

Do interpelacji dołączyła uchwałę, o której wspomniała. Autorzy chcą o ustawienia znaku nakazu skrętu w prawo na wyjeździe do ulicy Zana z zabudowań przy ul. Zana 32. Wnioskują jeszcze o ustawienie znak zakazu skrętu w lewo w miejscu przed sygnalizacją świetlną w okolicy sklepu Media Markt jadąc od ulicy Wileńskiej.

Według Rady Dzielnicy wprowadzenie zmiany wpłynie na polepszenie organizacji ruchu poprzez udrożnienie wyjazdu z ulicy Jana Sawy ze względu na brak konieczności ustępowania pierwszeństwa pojazdom skręcającym do biurowca przy ulicy Zana 32a z pasa ruchu.

- Ponadto spowoduje, iż kierowcy wyjeżdżający spod wskazanego biurowca i skręcający w lewo lub jadący prosto nie będą utrudniały wyjazdu z ulicy Jana Sawy. Tworzące się korki są szczególnie uciążliwe w godzinach porannych, a także w czasie kiedy osoby pracujące w biurowcu kończą pracę - napisano w uzasadnieniu uchwały.

Odpowiedział Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju. 

- Zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawo o ruchu drogowym kierujący pojazdem włączający się do ruchu z przedmiotowego zjazdu mają obowiązek ustąpić pierwszeństwa wszystkim uczestnikom ruchu, pojazdom jadącym ulicą Zana jak również włączającym się do ruchu z ul. Sawy do ul. Zana. Ponadto włączający się do ruchu z ul. Sawy mają obowiązek ustąpić pierwszeństwa pojazdom jadącym ul. Zana, bez względu na kierunek i cel, którym może być przedmiotowy zjazd. Znajomość i stosowanie się do powyższych przepisów wyeliminuje sytuacje konfliktowe i poprawi płynność ruchu - napisał Artur Szymczyk.

Dodał również, że obecny zjazd został dopuszczony do użytkowania na nieograniczonych relacjach, a obecna organizacja ruchu jest zgodna z projektem stałej organizacji ruchu. 

Na koniec przekazał, że na chwilę obecną nie widzi podstaw do wprowadzenia proponowanych przez radną, zmian w organizacji ruchu. - Wnioskowane przez Radę Dzielnicy propozycje zostaną wzięte pod uwagę w trakcie opracowywania dokumentacji związanej z przebudową ul. Tomasza Zana - podsumował.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy