Reklama

Reklama

Lublin: Zaczął się nabór do Wojsk Obrony Terytorialnej. We wrześniu szkolenie w lubelskiej brygadzie

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Zaczął się nabór kandydatów na wrześniowe szkolenie podstawowe do 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Reklama

Wojska Obrony Terytorialnej zaczęły nabór kandydatów. Z kolei 16 września ruszy ich szkolenie. Aby skorzystać z możliwości szkolenia trzeba zgłosić się do odpowiedniego Wojskowego Centrum Rekrutacji i złożyć wniosek o powołanie. Można również skorzystać z platformy elektronicznej e-PUAP. Do dyspozycji zainteresowanych jest również infolinia. Pod numerem telefonu 800-696-077 można uzyskać wszelkie odpowiedzi w zakresie służby w WOT, informacje uzyskamy również za pomocą strony: www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

Wymagania jakie należy spełniać to: polskie obywatelstwo, wiek: 18-60 (63 w korpusie oficerów), niekaralność za przestępstwa umyślne, zdrowie fizyczne i psychiczne by pełnić służbę wojskową

- Chcąc zostać żołnierzem terytorialnej służby wojskowej trzeba najpierw przejść przeszkolenie podstawowe. Szkolenie realizowane jest w dwóch wariantach, których wybór zależy od ochotnika: Szkolenie w trybie ciągłym, obejmujące 16 dni zajęć, bądź szkolenie w trybie weekendowym obejmujące osiem 2-dniowych szkoleń. Szkolenie podstawowe skierowane jest do osób, które jeszcze nie miały do czynienia ze służbą wojskową - informuje por. Marta Gaborek, oficer prasowy 2 LBOT. - Szkolenie podstawowe, nazywane popularnie w WOT „szesnastką” ma charakter szkolenia wstępnego, którego celem jest wdrożenie ochotnika do służby w komponencie terytorialnym SZ RP. W praktyce szkolenie to będzie obejmowało zakres podstawowych umiejętności taktycznych, strzeleckich,  z ratownictwa pola walki i łączności.

Szkolenie kończy się tzw. pętla taktyczna, stanowiącą nie tylko pierwszy poważny sprawdzian efektów szkolenia, ale również przepustkę do dalszych etapów służby w WOT. Ostatni dzień szkolenia praktycznego stanowi dzień złożenia przysięgi wojskowej.

- 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej umożliwia najbardziej optymalne połączenie dotychczasowej aktywności w życiu cywilnym ze służbą wojskową. Jest to możliwe dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy. Dodatkową zaletą Terytorialnej Służby Wojskowej (TSW) jest wspieranie indywidualnych predyspozycji, talentów i zainteresowań ochotników - dodaje por. Gaborek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy